Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet "megtanulni" a...

Hogy lehet "megtanulni" a budapesti buszokat?

Figyelt kérdés

Nem is vagyok vidéki, Budapest melletti kisvárosban lakom, de itt minden busz körbemegy az egész városon, tehát akármelyik buszmegállóba állok, elvisz oda ahova akarok menni. Pesten meg ilyen 9E, 26B, 3432M buszok vannak, honnan tudom, hogy melyik honnan indul, meg merre kell menni, hogy lehet egyáltalán pesten tájékozódni basszus. :D Múltkor a hévpótlót alig találtam meg.

+1 Bp-n mitől függ, hogy egy busz elsőajtós-e?


2016. dec. 12. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Táblák + Budapesti Menetrend nevű applikáció. Egy idő után azért bele lehet jönni.
2016. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Minden buszmegállóban van egy tábla. Oda mész és ott lesz azoknak a buszoknak a menetrendje amelyikre érintik az adott megállót.

Előre szerintem ilyet senki nem tárul, ezt ki kell tapasztalni :D Ha sokáig jársz a városban ide-oda egy idő után berögzül. Például én simán eljutnék Óbudáról Csepelre tömegközlekedéssel pedig még nem is voltam Csepelen :D

Amúgy a BKV-nak van weboldala, ott utána nézhetsz dolgoknak. Sőt! Már applikációja is van.

Az, hígy mitől függ, hogy elsőajtós azt nemtudom. Szerintem azért, hogy kiszűrjék a bliccelőket.

2016. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem el hogy az okostelefonok korában még ilyen problémákkal küzdünk :)
2016. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Bocsi a néha előforduló oda nem illő szavakért. A billentyűzet néha átjavít
2016. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hmm, köszi a válaszokat, akkor ezt letöltöm. Egy ideig GPS-sel tájékozódtam, de egyrészt hamar merít, másrészt mióta egyszer megszólalt hangosan a buszon, hogy "a következő kanyarban forduljon jobbra", inkább kockáztattam az eltévedést. :DD
2016. dec. 12. 15:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
:DDDDD
2016. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
#3 nem mindenkinek van okostelefonja.
2016. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És számítógépe, internettel? Az megfogja magát, megnézi a menetrendet és számolja a megállókat, mint a honfoglaló magyarok.
2016. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tősgyökeres budapesti vagyok, a főbb célpontokat, vagy ahol rendszeresen megfordulok, fejből tudom, de ha olyan helyre kell mennem, ahol még nem jártam, a BKK, illetve mostanában inkább a gugli térkép útvonaltervét használom. Nincs okos telefonom, szóval itthon megnézem, és a memóriámra bízom magam.

Ezen kívül itt van az összes budapesti járat menetrendje, honnan, hová, mikor, hol: [link]

2016. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

+ az elsőajtósságot könnyen felismered a megállóban kitett menetrendről, mert van rajta egy kis ábra (ilyesmi: [link] )


szóval fel tudsz készülni rá előre, még akkor is, ha nem ismered az adott buszt. egyébként a Google Maps vagy a BKK Futár alkalmazása is egészen jól használható a célra :) egy idő után bele lehet azért jönni, ne add fel.

2016. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!