Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Karácsonyi apátia! Ilyen létezik?

Karácsonyi apátia! Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

A Karácsony nem érdekel! Nem érzem a hangulatát, nem akarok a családdal lenni.

Nem érdekem, hogy veszek-e ajándékot, vagy sem... szb.


2016. dec. 18. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Máskor is ilyen vagy, vagy csak ilyenkor?
2016. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
engem sem érdekel nagyon, bár a családdal nincs gondom. Ajándékozni meg nem ajándékozunk már évek óta. Lényeg, hogy nincs meló, lesznek jó kaják, azt ennyi.
2016. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
engem sem érdekel az egész mivel ateista vagyok...
2016. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ma már teljesen szinte feledésbe merült, hogy mi is a karácsony valódi értéke és értelme.


ahogy olvastam a soraidat, bocsi, de a Grincs film jutott eszembe.


mindennek meg van az oka. ha nem akarsz ezen változtatni, az a te döntésed, de akkor légyszi ne panaszkodj és ne tegyél fel kérdéseket, hogy létezik ilyen? igen létezik, ha ilyenné válsz, egyébként számomra meg nem létezik, mert én imádom a karácsonyt és tudom, hogy mi a karácsony lényege.

2016. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik, és ahogy az ember egyre idősebb lesz, annál általánosabb jelenség. Sokaknak teher és szenvedés, összegyűlnek a rokonok, kiéleződnek az ellentétek, sok civakodás, ajándékokkal való bajlódás, készülődés, stb... Jogosan érzik úgy sokan, hogy ennek semmi értelme, és inkább pihenni akarnak.
2016. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Máskor nem szoktam ilyen lenni, de most igen, mert találkoznom kell a családdal. :(
2016. dec. 18. 17:58
 7/7 Metionin ***** válasza:

Létezhet, ha alapból szereted az ünnepet, csak most ez előjött.

Én ilyen voltam egész életemben, tehát nálam ez nem apátia, csak nem érdekel a karácsony. terhesnek érzem az összes kellékével együtt, kivéve a szaloncukrot. Én mindig csak a havat meg az iskolaszünetet vártam (most meg a munkaszüneti napokat) de maga az ünneplés, családi mizéria, döglött fa a házban sosem izgatott.

2016. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!