Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül valaki,...

Van még rajtam kívül valaki, akit marhára nem érdekel az idei karácsony sem?

Figyelt kérdés

Minden évben ugyanaz a fáma... Már megszoktam. Nincs lóvé, aztán mindenki barkácsol valami ajándékot. A kaja meg az, amit éppen normálisabb áron lehet kapni a boltokban. Nem panasz, ezek csak tények. Engem nem is zavar, hogy nem ajándékos dőzsölős karácsonyt csinálunk, csak a szülők ne rapliznának annyit, hogy nincs elég pénz.

Jár még itt valaki hasonló cipőben/érez valaki még így a karácsony iránt egyéb okokból kifolyólag?



2016. dec. 20. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Hát, nem. Én abban reménykedek, hogy idén jól leszek és egy kicsit jól érezhetem magam, tavaly nem jött össze, lehet most se fog, de bízok benne nagyon. Ne akadj le a pénzen, nem ez a lényeg, élvezd ki az ünnepi alkalmakat, meg minden más pillanatot is, ennek a "mindent utálok" hozzáállásnak nem sok értelme van.
2016. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
se szülinapot se névnapot, semmit nem.ünneplek, szánalmas ez a megjátszott jópofizás meg hasonlók.. inkább foglalkozok magammal
2016. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már, bocs, de nekem nincsen "mindent utálok" hozzáállásom.
2016. dec. 20. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem az év összes ünnepe hidegen hagy.
2016. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
ott egye meg a penész ahol van de ha már kötelező ünnepelni akkor ünnepelek.eszek-iszok,jó,hogy vège ennek az évnek is.
2016. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Engem abból kifolyólag nem érdekelnek az ünnepek, hogy máshol pl gyerekek halnak meg merényletekben, illetve sok a gazdátlan hontalan állat is. Így én nem tudok szórakozni, sem örülni a dolgoknak.

Alázattal próbálok élni, figyelembe véve azokat, akik önhibájukon kívül de futni kell a háború és nyomor elől. Persze ilyenekre az Európai, Tengerentúli nem gondol mert nem az Ő gondja csak ez szemlélteti igazán, mennyire önző az ember, akik azon cigánykodnak pl Szilveszter előtt hogy ki milyen piát inna meg, ha a fenyőfa nem túl szép, abból is balhézik az ember.


Persze mint mindenhol, nálunk is mindenki hívogatja a másikat hogyan lenne jó, mi lesz akkor stb.

Én ilyenkor igyekszem kívülről szemlélni az egész év végét, csendbe meghúzom magam se ajándék semmi.

25F

2016. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lazy Lover ***** válasza:
36%
jelen! engem semmilyen magyar ünnep nem érdekel... felesleges pénz kidobás az egész
2016. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Na és? Attól még, hogy Afrikában éheznek, nekem depressziósnak kéne lennem?


A sok gyűlölködő között én igenis vállalom, hogy ünneplem a karácsonyt, és szeretem, holott nem is vagyok hívő, de attól még ilyenkor minőségi időt tölt együtt a család, és ez igenis értékes.

2016. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Régóta összes ünnep nem érdekel, nem költök rá pénz. Mert a ünnepek fölösleges pénz kidobás.
2016. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én pénzköltés nélkül is tudom élvezni a karácsonyt. :D Csinálok egy kakaót, felnyomom a világítás a karácsonyi díszeken, megnézem a Grincset meg a Reszkessetek betörőket, és máris tök jó a hangulatom. :D

Karácsony napján együtt van a család, jókat eszünk, nem kaviárt meg szarvasgombát, csirkéből-pulykából főzünk valami egyszerűt, krumpli körettel, kókuszgolyóval desszertnek, ezek mind filléres ételek, és rendkívül finomak és laktatóak. Beszélgetünk, kimegyünk sétálni, ha van hó, hógolyózunk, hóembert építünk, megnézzük a Betlehemet a főtéren, csinálunk pár családi fotót, játszunk a gyerekekkel, a kutyákkal, vagy épp megnézünk valami karácsonyi filmet... ezek közül egyik sem luxus, mégis boldoggá tesz minket. Senki nem panaszkodik. Ha barkácsolt ajándékokat adunk/kapunk, az éppolyan öröm, mintha egy drága telefon/kávéfőző/Nike szabadidő lenne. Sőt. Az ember a rokonaitól inkább örül valami személyes, szívvel-lélekkel készült apróságnak, mint egy drága holminak, ami lehet, hogy tök felesleges.


Én nem értem, kérdező, neked most mi is a bajod konkrétan a karácsonnyal? :D Ha ennyire aggódsz a szüleidért, akkor mondd meg nekik, hogy egyáltalán nem baj, ha "normálisabb árú" kaját esztek vacsorára és kézzel készítik az ajándékot, és akkor majd nem fognak emiatt "raplizni".

Ne legyél ilyen negatívp*nci.

2016. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!