Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vállalnak el az emberek...

Miért vállalnak el az emberek olyan munkákat, pl. Külföldi cégeknél, másokat átverős hellyeken stb. amelyek nem viszik előrébb Magyarországot?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 16:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én pl. soha nem mennék külföldi céghez, sem lehúzos Magyar céghez dolgozni.
2016. dec. 21. 21:44
 12/21 anonim ***** válasza:

10:

Én pl. olyan multinál dolgozok, amelyiknek a piaca 100%-ban külföldön van, vagyis Magyarországra nettó "pénzbehozó". De ez lényegtelen, EU van szabad tőke, áru és munkaerő áramlással, ne azzal akarj sikeres lenni, hogy majd a protekcionista törvényhozás megvéd a konkurenciától.

2016. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Számomra az a siker, ha a Magyar emberek összetartanának.
2016. dec. 21. 22:33
 14/21 A kérdező kommentje:
A kárpátmedence a miénk, nem a Kínaié, Németeké stb.
2016. dec. 21. 22:34
 15/21 anonim ***** válasza:
Én már annak is örülnék, ha a magyar emberek képesek lennének helyesen leírni a magyar szót.
2016. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ez az oktatás hibája, nem az enyém. :)

Későn derült ki, hogy diszgráfiás és diszkalkuliás vagyok. :)

2016. dec. 21. 23:46
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Tehát addig vagy büszke magyar, amíg nagy szavakat kell durrogtatni, de amint valamit tudni kéne, akkor már megy a hárítás és az oktatás hibája. :) Kétlem, hogy téged úgy tanítottak alsóban, hogy a nemzetek nevét nagy betűvel kell írni. Azt is kétlem, hogy később sem szólt egyik tanár sem, hogy rosszul tanultad meg.

Az egyik rokonom diszgráfiás. Ha te tényleg diszgráfiás vagy, akkor egy csoda. Alig van helyesírási hibád. Továbbá diszgráfiásan olyan szavakat használsz, mint a protekcionista? :D Ráadásul a diszgráfiásokra nem az jellemző, hogy bizonyos szavakat nagy kezdőbetűvel írnak.

Legyünk őszinték: Szimplán nem érdekelt, hogy kell írni a magyar szót és pár turbómagyar oldalon rosszul láttad és megtetszett. A nagy bölcseletek közt nem árt azt őszinteség.

2016. dec. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A protekcionistát nem én írtam.
2016. dec. 22. 02:15
 19/21 A kérdező kommentje:

A protekcionistát nem én írtam.

Egyébként már sokat fejlődött az írásom azóta. :)

2016. dec. 22. 02:15
 20/21 anonim ***** válasza:
Magyar cégek ugyanúgy beruházhatnak más országokban, mint ahogy külföldi cégek itthon. Semmit nem érne az az összefogás, ha pusztán törvények vagy mozgalmak segítségével kiszorítanánk a külföldi cégeket. Amiben jók vagyunk, és legyünk jók egyre több dologbab, kell nemzetközi viszonylatban jobbnak lenni a nemzetközi konkurenciánál. Ehhez kell jó oktatás, versenyképesség, kreativitás, ambíció. Ezekért kell összefogni, nem azért, hogy elzárjuk magunkat a világtól, és még jobban lemaradjunk, de legalább elmondhassuk, hogy magyar cégnél dolgozunk, magyar termékeket fogyasztunk. Ha a magyar emberek többsége olyan munkát végezne, aminek a hozzáadott értéke a kínai munkások bérének 30-szorosa, akkor nem lenne gáz, ha azokból a termékekből, amelyekhez nem kell nagy hozzáadott érték, a kínait vesszük meg.
2016. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!