Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen gyors ma a világ,...

Miért ilyen gyors ma a világ, és hogy lehet egy kiegyensúlyozott életet megvalósítani?

Figyelt kérdés

Az embereknek szinte manapság semmire sincs idejük. Mindenki csak hajt, mindenki a lehető leggyorsabban és most akar mindent, nincs az, mint 10 éve mondjuk (akkor is gyors volt természetesen, de én mivel fiatal vagyok, így nem nagyon tudok viszonyítani).


Nos, olyan mintha tegnap még tavaly lett volna. Évek óta már egybefolynak az évek nálam. Ma már mindenki siet a dolgára, és nincs az, hogy most például karácsonykor együtt van a család, beszélgessünk egy jót vagy ilyesmi, mert mindenki rohan haza meg ide-oda, hogy ő neki még ezt és ezt kell csinálnia, dolgoznia kell menni, egyszerűen azt érzem hogy a világ rohan, én meg nem tudom a tempóját felvenni, és úgy érzem hogy állandóan le vagyok maradva.


A kérdésem tehát: manapság, a mai életkörülményeket tekintve hogyan lehet mégis felvenni a világ tempóját, hogyan lehet élni egy tartalmasabb életet, hogy ne érezze azt az ember, hogy megint elment egy év? Vidékre kéne költözni, és lekapcsolni magunkat a hálózatról, és magunknak megtermelni mindent, és csak azt venni, amire tényleg szükség van? De ez nem jó, mert ez a másik véglet.


Tehát a társadalomban maradva, rendes munkát végezve, mondjuk alkalmazottként (mert én is az vagyok, és az emberek legtöbbje az) hogyan lehetne az ún. kiegyensúlyozott, teljes életet élni? Egyáltalán lehet -e ilyen életet élni, vagy csak ez mese, és mit értünk az alatt, hogy kiegyensúlyozott élet? Mert ugye elvileg ez lenne a cél, vagy így az van a köztudatban, hogy az ember arra vágyik, hogy teljes és kiegyensúlyozott élete legyen. De úgy érzem, hogy ez lehetetlen. Ha mondjuk napi 4 órát kéne dolgozni, én nem panaszkodnék, és szerintem más sem. Régen ugyebár heti egyszer dolgozott a férj, és a családnak megvolt mindene (javítsatok ki, ha nem így van). Ma napi 8 órát dolgozol minimum, és gyakorlatilag nincs meg semmid sem.


Még a gyorsvilághoz ennyit: Azt hallottam hogy Indiában senki sem siet sehova. Ott azt mondják: ráérek majd a következő életükben. Tehát ez országonként változó lehet (vagy kultúránként)?


2016. dec. 25. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem olvastam vegig de szerintem idobeosztas naptar es a celok igy mindenre lesz idod.
2016. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Látjátok? Pontosan erről beszélek. Egyszerűen az embereknek nincsen türelmük vagy kedvük, hogy végigolvassanak valamit. Pedig ennek a végigolvasása maximum másfél perc lehet. Tehát idejük mégiscsak van. Ami a probléma itt, hogy a mai világ felületes, és nem mély, valahogy nincsenek elmélyülve az emberi kapcsolatok, vagy bármi más, úgy ahogy régen. Vagy csak én érzem így? Azt érzem, hogy minden ember kiégett már. Bárhova megyek, boltba, orvoshoz, dolgozni, vagy itthon, ezt látom...


Egyébként meg köszönöm a választ.

2016. dec. 25. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az emberek többségét nem érdekli a másik...Ráadásul nem olyan szép és jó életük van az embereknek többségének ma Magyarországon.Millió befásult,és lelki szegény ember kritikán aluli keresettel biztos nem fog kellő kedvel megnyílni a világ előtt...
2016. dec. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Én jelenleg 2 munkából teremtek elő 1 fizetést, amiből meg lehet élni. Szerinted?...
2016. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Régen ugyebár heti egyszer dolgozott a férj, és a családnak megvolt mindene (javítsatok ki, ha nem így van)."


Hát ilyen valószínűleg soha nem volt...persze kérdés mit számítasz minden alatt.


Sőt...régen a földeken a munka reggeltől estig tartott, a házimunka is igazi munka volt, még az ételszerzés is. Még az előző rendszerben is munka után kimentek a földekre és hétvégén a piacra árulni az emberek.


Én pont azt látom hogy az emberek lusták és elkényelmesedtek. A munka is csak "elpazarolt idő", arról szól, hogyan bekkelje ki a napot minél kevesebb erőbefektetéssel. Aztán hazamegy és döglik estig a TV előtt. Holott van annyiféle hobbi, szórakozási lehetőség, foglalkozhatna a gyerekkel, tanulhatna, fejlődhetne, de jobb punnyadni, csak azzal nem is halad előre senki az életben.

2016. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy fiatalon így látod, de igazad van. Van, aki élvezi a pörgést, jut mindenre ideje, amire szeretné, de van, akit - úgy érzi - feldarál. Erre nagyon jó megoldás kisebb településre költözni. Nem muszáj egyből tanyára. Nem tudom, hol laksz, de egy 50-100.000 lelkes településen már megvan minden, ami kell. A másik, amit tudok javasolni, hogy nagyon válogasd meg a médiafogyasztásod. A TV, és a mainstream média pont erre megy rá, hogy az általad leírt frusztrációt erősítse. Olvass klasszikus regényeket, pszichológiai újságokat, gazdasági szaklapokat. A tévét dobd ki. Már ettől sokkal nyugodtabb leszel. Nekem legalábbis bejött :) Dolgozd le becsülettel a 8 órát (régen sem dolgoztak kevesebbet, sőt, a szombat nem olyan régóta pihenőnap! Becsüld meg!), aztán szánj időt magadra. Gondolkozz, figyeld meg, mi tesz boldoggá. Aztán csináld azt. Bármi lehet.. kertészkedés, zene, csak bolyongás a mezőn.

Hajrá és drukkolok, hogy megtaláld a boldogságod :)

2018. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!