Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti találkoztatok már olyan...

Ti találkoztatok már olyan orvosi egyetemi hallgatóval ( főleg sote) aki nem nézi le a többi embert aki pl corvinusra vagy hasonló egyetemekre jár? Miért van ez?

Figyelt kérdés
2017. jan. 4. 10:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%

Igen. De valóban jellemző a lenézés, és nem csak hallgatóknál, hanem úgy általában véve az orvosoknál. Sok orvos mindenkit lenéz, aki nem orvos, sok orvos családban a gyerekek csak orvossal házasodhatnak, stb. Persze nem mindenki ilyen, de nagyon nagyfokú közöttük ez a felsőbbrendűségi érzés.

Sokat dolgoztam már orvosokkal, úgyhogy van velük tapasztalatom bőven.

2017. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Igen! A legkedvesebb baratnom. Tobb SOTE hallgatot nem ismerek.
2017. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ismerek jópár volt SOTE hallgatót (már elvégezték, de amikor megismerkedtünk még oda jártak), voltam anno 1-2 SOTE-s bulin is, onnan se lettem kinézve ill. nem volt velem bunkó senki. Nem tapasztaltam lenézést, nagyon rendes, intelligens emberek ezek az ismerőseim, csomó mindenről lehetett velük beszélgetni. Egyetlen beképzelt, lenéző (ex)SOTE-st ismerek, de ő már középiskolában egy beképzelt, öntelt majom volt (egy gimibe jártunk), szóval nem az egyetemtől lett olyan, amilyen.
2017. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

ez szerintem ilyen álltalánosítás! Én jópár orvost ismerek mert dolgoztam egészségügyben és nem voltak lenézőek csak magabiztosak inkább mert ez elengedhetetlen a munkályukhoz! Az orvos-beteg kapcsolat amúgy is fölé-alárendelt viszony szóval ez kötelező is!


Amúgy meg ismertem pár egyetemi hallgatót és nem néztek le másokat inkább csak túl sokat tanultak és elfelejtettek élni szegények :(

2017. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ez a különböző karok lenézése nem emberek ellen irányul általában, hanem azt a célt szolgálja, hogy erősítse az adott kar identitástudatát. Például a TTK-sok is lenézik a BTK-t, de ha találkoznak valamilyen eseményen, akkor nem éleződnek ki ellentétek, jól elvannak egymással.
2017. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%
SOTE ÁOK-t végeztem. Hadd ne szégyenkezzek amiatt, hogy az ország elit egyetemén doktoráltam.:-) Ez távolról sem jelenti azt, hogy mindenki mást lenézek, nem hajkurásztak ostorral, hogy kizárólag orvos férjem lehet, és én sem várom el a gyerekeimtől, hogy csak orvosira mehetnek és orvossal házasodhatnak. Volt egy-két hallgató, akik a saját csoporttársaikat is lekezelték, de messze nem ez a jellemző, amit írsz.
2017. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
9%
Ha orvos lennék, én is királynak érezném magam, hogy el tudtam végezni egy nagyon nehéz szakot. És valóban, én biológus vagyok és lenézem a btk-sokat, mert tudom, hogy lósz.rt nem tanulnak, minket meg szivatnak orrba-szájba é
2017. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
7-es! Orvosit nem olyan nehéz elvégezni csak sokat kell tanulni szerintem! Szorgalommal meg egy alap iq-val mindenkinek menne csak sajnos a hosszú képzési idő + a nehéz bekerülés miatt sokak nem tudnak orvosok lenni. Én is örülnék ha orvos lennék no de nem háziorvos hanem mondjuk minimum szakorvos és osztályvezető főorvos csak az tartott vissza hogy nem volt anyagilag megfelelő háttér mögöttem! :(
2017. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%
Én szerintem nem tudnám elvégezni, nem olyan könnyű az, max. annak, akit nagyon érdekel. Lehet el tudnám végezni, dupla annyi idő alatt, mint eredetileg lenne a képzés
2017. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
áhh nem nehéz! Anatómia, élettan meg biológia ami kell hozzá! +rengeteg év amíg ezt megtanulja valaki
2017. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!