Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pesti Muzeum körúton kívül...

A pesti Muzeum körúton kívül miért nem alakult ki hasonlo antikvár "kerület" a többi egyetem városban?

Figyelt kérdés
Amuzeum körút világhrű, abból a szempontból, hogy koncentráltan van egy szakirány egy területen ( az más kérdés, hogy aki pont középen van, az megszívja, mert mindig a szélsőkbe mennek be először az emberek és a kvázi kincsek ott koppannak le először) mint pl, a new yorki gyémátn utca, vagy hasonlók. A művelőséstörténeti háttere, hogy ott van az egyetem tér nem messze, ahol anno is a jogi képzés volt, es a jogi konyvek( plussz az orvosi) nagyon drágák voltak, így a végzettek ott adták el a könyveket, és a szerényebb pánzú tanulók ott szerezték be. NA de a kérdésem, hogy ilyen vagy ehhez hasonló utcák, miért nem alakultak ki Debrecenben, Pécsett, Szegeden? mind egyetem város, orvosi egyetemek vannak, történelmileg ki kellett volna alakulniuk ilyesmi utcáknak és nem. miért?

2016. szept. 29. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb egyetemek későbbi terjeszkedése, növekedése nem volt kalkulálva időben, akkor az épületek szétszórtan fognak elhelyezkedni.
2016. szept. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Debrecenben a Nagyerdőn van az egyetem, a klinika.

Furcsa lenne ott egy utcányi antikvárium...

Az ősi Kollégium környékén anno voltak ilyen boltok, de a Vár utcát, a Nyomtató utcát stb. stb. lebontották.

2016. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!