Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen frappáns szöveggel...

Milyen frappáns szöveggel koptassam le a kéregetőket?

Figyelt kérdés
Mindennapos eset, hogy leszólítják az embert koldusok, kéregetők és különféle árusok. Érdekelne, hogy van e valakinek valamilyen frappáns ötlete, hogy hogyan is lehetne elhessegetni őket. Tudni illik, azok, akikre itt most gondolok általaban nem sok inteligenciával rendelkeznek és jó lenne pár olyan duma, amivel ugy le lehetne koptatni, hogy pislogni se tudnának. Azt hiszem, ez nem csak nekem lenne hasznos.

2017. jan. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmész mellette, meg se hallod, észre se veszed. Ennyi. Általában már úgyis messziről látni rajtuk, miben sántikálnak...
2017. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindig rájuk nézek olyan sajnálkozó tekintettel, és mondom nekik "Nincs pénzem sajnos." időnként még hozá teszem "Ha lenne mindenképpen adnék.". Vagy mondom, hogy "nekem is kell.".


Egy nő meg az aluljáróba kezdett el ordibálni, minden tekintett rájuk szegeződött. A kéregető elszégyellte magát, és lesütötte a fejét "Uram, hagyjon engem békén! Már ma harmadjára jön ide, eddig se adtam ezután se fogok."

2017. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megállsz vele szemben, és azt mondod:

- Nem én vagyok a Máltai Szeretetszolgálat, segélyt pedig az önkormányzattól kérjen

- De bármikor kap munkát a vasúton, vagon-kirakó munkakörben mindig van felvétel. Jelentkezzen bátran.


Ennyi elég is neki!

2017. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el beszélni németül, vagy amilyen nyelven tudsz.
2017. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2%

*intelligencia

Kedves zsugori kérdező. :)

2017. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat járok a sétáló utcán itt nálunk, és forgalmas hely lévén, mindenki sorra kerül a leszólításokat illetően.

Gyerek kéregetőket mindig megkérdezem hogy csicskáztatnak benneteket? Azt mondják nekik kell, utána ha rájuk szólok hogy ne hazudj, beismerik hogy nem csak maguknak kell a pénz. Ezek után minek adnék


A felnőtteket meg elintézem annyival hogy dolgozni kéne mint más, és nem csinálnál hülyét magadból.

24F

2017. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy frappáns szöveg kéne ide. Emellett ha előre kell kigondolni egy beszólást és nem jön csak úgy akkor magadat szívatod meg, mert a visszaszólásra se fogsz tudni reagálni. De ennyit a veszekedés-tanról.

A legegyszerűbb ha megmondod nyíltan és tisztán hogy "Nem adok." nem a legkedvesebb megoldás, de ilyenkor nem is az a cél.

Nekem egy eset volt amikor leesett az állam. Egyik nap megyek dolgozni, és egy csávó jön oda hozzám hogy adjak már neki pénzt. Volt nálam kétszáz forint apróban. Gondoltam elviheti, miért ne? Odaadom és akkor közli hogy ez nem elég. Mondom neki még kedvesen hogy sajnálom, de csak ennyi van. Erre mondja hogy ne csináljam már vele ezt, ennyiből semmit nem lehet venni, adjak már neki egy ezrest, de minimum még egy ötszázast, mert nekem úgyis van. Itt ledöbbentem és közöltem hogy nem adok, és más örülne hogy ennyit kapott munka nélkül. Itt elkezdte hogy ne emberkedjek neki mert leüt. Igazából nem ijesztett meg, ugyanis egy fejjel alacsonyabb is volt, vézna is és sajnos vagy nem sajnos nem ismeretlen dolog számomra a verekedés. De szépen meglepett. Akkor ott elzavartam a fenébe. Hazafele megyek a melóból megint betalált, de nem ismert fel valószínűleg. Ott már csak megjegyeztem hogy reggel adtam, mégis bunkó volt és fenyegetett szóval most húzzon a p.csába mielőtt rárúgok kettőt. Természetesen ment a kemény duma hogy le fog szúrni miközben hátrált.

Régen én speciel mindig adtam az ilyeneknek egy keveset. De egyre többen vannak és egyre pofátlanabbak. Most már egyszerűen felidegesít hogy az őrs vezér terén se lehet végigmenni anélkül hogy 3 kéregető ne találna be.

Egy másik alkalommal az IKEA előtt ültem barátnőmmel és jött oda egy furcsa kinézetű srác hogy adjunk neki pénzt vagy különben megidézi nekünk a sátánt és megöl minket, miközben a nyakláncát mutogatta. Szerintem be lehetett állva vagy fogadásból csinálta. Szóval amellett hogy kinevettünk szegényt adtam neki száz forintot amennyit kért. Ő a furcsa belépő ellenére megköszönte és elment.

2017. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 vantel ***** válasza:

"Nincs pénzem"

Ez működik 10 ből 10 szer

Gondolj bele ez az ember zaklat, javaidat akaja elszedni, ők a sajnálat vámszedői.

Segíts úgy ,hogy te ismerd fel ki az aki elesett és ha akarod segítsd. Ne ők nézzenek ki téged.

2017. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Clay Morrow ***** válasza:
Én mindig azt mondom, hogy "Nincs!" ill. "Honnan?!", közben sokszor rájuk sem nézek.
2017. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Kezdj el beszélni az aktuális politikai helyzet okozta gazdasági nehézségekről, amelyek mindkettőtöket érintik :)
2017. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!