Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is utáljátok az ilyen...

Ti is utáljátok az ilyen kéregetőket?

Figyelt kérdés

Majdnem minden nap sikerül összefutnom ezekkel.. megállítanak és kérdezik, hogy nem-e akarok venni egy könyvjelzőt vagy matricát vagy ilyesmit, hogy támogassam a beteg gyerekeket. Valamelyik nap adtam neki 200-at, aztán mondta, hogy hát neki 1500 kéne, mert ennyibe kerül egy nap egy gyerek állátása..nagyon erőszakosak és bunkók. Ezek csalók vagy tényleg beteg gyerekeknek gyűjtenek? És ti is utáljátok őket?


Bocsi a helyesírási hibákért, telóról írtam.



2014. szept. 24. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csalók. Nem kell utálni, de nem kell bedőlni nekik, nem kell szóba állni velük. Naponta 1 koldusnak tudok adni, adok is, nem tudom megoldani másképp.
2014. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneknek mindig azt mondom, hogy amennyiben támogatni szeretném azokat, akiknek gyűjtenek, akkor annak meg fogom találni a módját. Ellenőrizhetetlenül mennek ezek a pénzek a jóég tudja hová, hiába mutogat igazolványt, meg papírokat, hogy kinek gyűjt...
2014. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csalók.

Én az ablakmosókat utálom. Van itt egy csávó már 10 éve ablakot mos egy kereszteződésben, szerintem még 30 éves sincs, semmi baja, ki is van gyúrva. Elmehetne végezni valami tisztességes munkát is. Én meg nem győzöm felhúzni az ablakot ha odakérek, mert különben ott könyörög. Baromi irritáló. Persze egyértelmű, hogy miért nem csinál mást: MINDEN piros lámpánál van valaki aki lemosatja, átlag 200 Ft-ot kap érte (de láttam már olyat is, hogy valaki egy 1000-est adott), és 2 perc a lámpa ciklusideje. Az mennyi is? 6000 Ft-os órabér. Nettóban.

2014. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer állítottak csak meg, úgy, hogy volt is időm leállni velük. Ugyanezt játszották el velem, csak kicsit másképp. Odaadta a képeslapot vagy mit, mondván, hogy azt odaadja nekem. Aztán mikor mentem volna tovább, akkor közölte, hogy ennyit meg annyit adjak érte - csak ezt addig nem közölte valahogy.

Azóta nem állok le velük többet, főleg hogy nagyon bunkók is. Időre sietek, de azért elállja az utamat, szinte fel kell löknöm, hogy továbbmehessek. Ha nem állok le vagy nem válaszolok nekik, akkor meg jön a mocskolódás, anyukám emlegetése meg az utánamkiabálás. :S

Nem tudom, tényleg valós célokra gyűjtenek-e, de ha igen, akkor sem adok nekik az tuti. Ilyen alpári stílussal ne kérjenek adományt senkitől.

2014. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell tőlük kérni az egyesület adatait. Nyilvántartási szám, adószám...stb. Ha ezt meghallják, akkor szaladnak, mint a csótányok.
2014. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 intrepid ***** válasza:
100%
Pár éve, nagyon nem volt munka, de annyira, hogy még vendéglői mosogató munkát sem találtam, csak ilyet. Házról házra, és 20 % a begyűjtött pénzből. Nem tudom, hogy mennyi jutott el a rászorulókhoz. 5 nap után otthagytam. Nem is fizettek ki.
2014. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a kedvencem. Odajön hogy neki nagyon pénzre lenne szüksége erre meg arra. Bekotrok a zsebembe és van még 120-250ft apróm amiből a nap végén még egy fagyit terveztem, de mivel úgy gondolom hogy nagyobb szüksége van rá ezért neki adom. És akkor jön az hogy "Több nincs?" "Még kéne egy kevés mert ez és ez" ilyenkor a pofám leszakad, volt már olyan hogy ilyenkor oda se adtam a kezemben lévő pénzt hanem megfordultam és otthagytam. Akkor persze rohadjak meg meg a többi. Rögtön eltűnt a kedves stílus. Volt olyan aki ételre kért, én adtam neki 300Ft-ot és akkor megjegyezte hogy mit tudom én milyen menü ennyibe és ennyibe kerül hogy nem-e tudnák többet adni.

Mostanában nem állok meg egynek se, gyűjtsön bárminek.

Arról nem is beszélve hogy majdnem elvállaltam egy ilyen állást csak úgy volt meghirdetve hogy a szervezetet kell népszerűsíteni. Amikor meg bementem az interjúra akkor kiderült hogy koldulni kéne és x százalékot kapok belőle a munkabér mellé. Abban a pillanatban otthagytam őket.

2014. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!