Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan rajtam kívül,...

Van itt olyan rajtam kívül, aki 21-24 éves korában még úgy érzi, hogy nem igazán éli az életét, sőt, eddig mindig mások tervezték és alakították az életét?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

jelen!

21/f

2017. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szintén jelen
2017. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk azalatt hogy élni az életet. De egyébként ilyen országban, ráadásul fillérekből nem nagyon lehet. Nyugaton már igen.

24F

2017. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én leginkább arra gondoltam, hogy nem te döntöd el, hogy merre haladsz, mit tanulsz/dolgozol, hanem gyerekként kezelnek és mindent helyetted akarnak eldönteni. Az már más tészta, ha elindultál valamerre, de nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szeretted volna XY akadály miatt.
2017. jan. 10. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így érzem. 25 leszek, de még mindig nem tudom a saját életemet élni, bár ebben tényleg az anyagi tényezők is közre játszanak. Albérletben lakom a párommal, messze a családtól, így igaz, már nincs olyan szintű, szoros kontrolljuk felettem, mint régen, de most meg szétestem, talán pont az önkontroll hiánya miatt. Mintha szükségem is lenne arra, hogy mások megmondják, hogyan éljek, holott vannak saját elképzeléseim, csak valahogy nem sikerül érvényesítenem vagy megvalósítanom őket. Pl szeretnék egy déli országban élni, imádom azt az országot, de voltam már egy másik országban 1 évet, amit nem bírtam, hazajöttem, és most azért félek kimenni a szeretett országba, mert félek, mit mondanak az ismerősök: "az A országot sem bírtad, akkor minek akarsz a B-be kimenni, onnan is csak haza fog jönni!". Félek azért megvalósítani a legnagyobb álmomat, mert mit fognak szólni a rokonok, ismerősök. Ezért inkább maradok itthon, így legalább "megfelelek" nekik.
2017. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 ez a legnagyobb hiba amit elkövethetsz, hogy azért nem léped meg amit meg akarsz, mert ezzel meg akarsz a rokonoknak felelni. Xard le szép magasról őket, és tedd amit a szíved diktál.
2017. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!