Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A raszta haj csak egy hajvisel...

A raszta haj csak egy hajviselet? Vagy ha találkozik az utcán két raszta akkor köszönnek egymásnak? Egyre több raszta hajú embert látok

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok raszta, de még középsuliban sokat lógtam rasztákkal.

Először is amit én észrevettem hogy az összes raszta kikéri magának hogy "Attól hogy valaki raszta még nem biztos hogy füvezik is. Nem értem a sztereotípiákat!" Természetesen az összes raszta akit ismertem füvezett, még a raszta szülők is.

Aztán ez mindenkinél úgy volt hogy "Áh, csak egy hajtincs" rá 2 hónap és full raszta, utána "Áh, csak néha szívok" rá két hónap "Nálad mennyi pénz van? Csak mert én elszívtam amit tegnap mára vettünk szóval dobjunk össze..."

A raszta összetartás ahogy én láttam megvan köztük. Alapvetően nagyon kedves emberek a raszták. Erre egy rosz szó nem lehet. Mindig segítenek mindenkinek hogyha baj van és alapvetően jó beszélgetőpartnerek. Legalábbis akiket én ismertem. Egy alkalommal volt olyan hogy teljesen ismeretlen raszta jött oda és mivel az bunkó volt és követelőzött nem pedig kért ezért elküldték.

De számtalan pozitív tapasztalatom van amikor csak utcán találkoztak és eldumáltak. Vagy mikor raszta barátaimmal voltam egy falunapon és nem messze a rendezvénytől egy raszta csávó kért tőlük cigit. Míg dumáltak felbukkant még pár raszta csávó és az lett a vége hogy nagy kőrben leültünk a téren és mindenki történeteket mesélt. Olyan emberek akik eddig nem is ismerték egymást. Lehet hogy a fű miatt volt, de akkor is...

De ezeket csak az alapján írtam amiket láttam. Mivel én nem vagyok raszta ezért nyilván teljes rálátásom nincs a dologra. Ha valami következtetést tévesen vontam le akkor egy betévedő raszta javítson ki :)

2017. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Idehaza inkább csak hajviselet, az eredeti jamaicaiak között inkább egyfajta vallás, vagy ahhoz nagyon hasonló.
2017. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszem.

Nekem kontyom van, de nem köszönök minden kontyos nőnek. :D

2017. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Na ezt a kérdést elolvasva amint meg tudom csináltatni a hajamat én csak azért is fogok köszönni minden másik rasztának :D csak legyen meg a kellő hosszúság (amihez még 18-20 cm kell hogy azért a lapockám aljáig le érjen )
2017. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik fiam raszta. Nem füvezik, más drogot se használ, tenult és szorgalmasan dolgozik, megvannak a céljai, mint bárki másnak.:-) Nemcsak hajviselet, hanem egyfajta életszemlélet rasztának lenni, neki a "Béke!" köszönés nem formaság, hanem őszintén, a szívéből jön. Nem tudok róla, hogy ismeretlen másik rasztának köszönne az utcán, ugyanolyan elfogadó mindenkivel.:-) A baráti körében mindenféle végzettségű, szemléletű, zenei ízlésű srác van (raszta konkrétan egy sincs), ő maga is hallgat mindent, ami jó, a komolyzenétől a 30-as évekbeli jazzig és a legújabb rapszámokig, csinált zenei alapokat rapper haveroknak. Biztosan vannak, akik csak divatból hordanak ilyen frizurát, róluk nem tudok nyilatkozni, neki 8 éve ilyen a haja, most már derékig ér.
2017. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Jobb helyeken még nálunk sem csak hajviselet, nem nagy fáradtság utánanézni, hogy miről is szól ez az egész. Kedves utolsó, örülök, hogy ilyen pozitívan tud a fiához állni, minden jót az egész családnak! :)

Egy leendő raszta

2017. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!