Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Megjegyezni a...

Mi a jobb? Megjegyezni a sérelmeket, hogy tudjuk ki mennyit bántott életünk/kapcsolatunk során, vagy továbblépni, hogy ne nyomja a lelkünk?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Tovább lépni
2017. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kell megjegyezni, aki okozta, hanem az, amit okozott. Ha elfelejted a negatívnak tűnő eredményt, nem volt értelme megtapasztalni. De a jövődben fel tudod őket használni okosan, mivel már tudod mit jelent a "hazugság", "önzés", kihasználás" stb.
2017. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A sérelmeket el kell felejteni. A levont tanulságokat meg kell őrizni.
2017. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Továbblépni.

Persze el lehet gondolkodni azon, hogy jogosan sértődtünk-e meg.

Volt-e igazság abban, amit a másik mondott.

Érdemes-e olyannal kapcsolatot fenntartani, aki bánt.

Szóval, van, amin el kell gondolkodni. Nem rágódni, nem megjegyezni és majd megbosszulni, csak végig gondolni, hogy miért lehetett. De azt is tudni kell, hogy mikor nem kell foglalkozni egy sérelemmel. Pl. van, aki azon is ki tud akadni, ha egy idegen az utcán véletlenül neki megy, és azon rágódik, hogy jaj miért pont nekem jött, mi a baja velem.

2017. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sérelmeket egy bizonyos szinten mindenképp megjegyzi szerintem az ember, azért olyan nincs hogy csak úgy elfelejtem örökre azt amit tényleg sérelemnek éltem meg a múltban.


Nyilván tovább kell lépni mert igazából csak saját magunkat mérgezzük, ha csak arra gondolunk ki bántott stb. Viszont azért minden sérelem megmarad az emberben már csak azért is, hogy később ne éljen meg hasonlókat.

Személyes vélemény szóval nem tudom más hogyan van ezzel..

2017. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mi van abban az esetben, ha egy vita során az egyik fél mindig burkoltan lehülyézi a másikat, mert hogy hülyeség amit mond (meg az sérti az ő igazát), és még csak részben sincs igaza. Ha a másik megpróbálja magát és az érveit megvédeni még nagyobb hülye. Amikor pedig a másik feladja, mert úgy érzi nem győzhet, akkor az előző személy csendben de diadal ittasan örömködik. Aztán 5 perc múlva nem érti mi a baj. Ezen is túl kellene lépnie a másiknak, úgy ahogy a ő csinálja, bármennyire is megalázták?
2017. jan. 18. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

6: mondd el, hogy számodra ez a viselkedés sértő.

És lépj túl rajta. Fogadd el, hogy nem az illető lesz a legjobb barátod.

2017. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!