Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te örülnél annak ha a 2024-es...

Te örülnél annak ha a 2024-es Nyári Olimpiát Budapesten rendeznék? -IGEN? -NEM?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 15:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
NEM!
2017. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
elvileg itt lesz, de biztos lesz valami jó kis adó amiből kifizetik..
2017. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Jó reklám lenne az országnak. Többen megismernék (az előnyös oldaláról is). Egyszer csináltak egy interjút világ egyik leggazdagabb emberével, őt megkérdezték Magyarországról is, azt mondta hogy nagyszerű ország, csak az a baj, hogy nem "reklámozzuk". Mindenképp jót tenne az ország hírnevének ha itt lenne az Olimpia. A kórházas, szegényes szöveggel felesleges érvelni, azon akkor sem fognak javítani ha itt lesz megtartva, ha nem.
2017. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Határozott NEM!!!
2017. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 The Devil Herself válasza:
95%
Nem. Nincs meg hozzá semmilyen felszereltség, nem is értem hogy gondolják ezt, máshol olimpiai falut építenek, itt pedig siralmas Pest közlekedése, gondold el mire a versenyző eljut A pontból B-be mennyi idő, vagy hogy a nézők ha idecsődülnek mi lesz itt? Szerintem megoldhatatlan a jelen feltételek mellett, az ide-oda ingázásért senki sincs odáig.
2017. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2017. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Akkor is megrendezik, ha végül nem Budapest nyeri meg a szervezés jogát.
2017. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Igen: tényleg jó reklám lenne az országnak, és biztosan jó érzés lenne, hogy itt tartanák.


Nem: az országnak szerintem nincs kellő eszköze/helye, hogy megrendezzen egy Olimpiát. Aztán jönnének a 100. stadionnal, ami pár hónap után megint teljesen lepusztul. Ez meg talán személyes, de nem szeretnék iskolába menet folyamatosan külföldieket kerülgetni. Így is akkora a tömeg.

2017. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem!


Magyarország nem áll készen egy olimpia megrendezésre. Sokan csak odáig látnak, hogy pár hétre ránk fog figyelni a világ, jön sok turista és minden szuper. Abba viszont nem gondolnak bele, hogy hatalmas költségei vannak a szükséges létesítmények megépítésének, illetve ezek fenntartása is óriási pénzeket emészt fel, pláne ha az olimpi után kihasználatlanok maradnak. Azt már csak félve jegyzem meg, hogy az építkezéseket feltehetően kormányközeli cégekre bíznák jó drágán, a munkálatokra szánt pénz jelentős része pedig feltehetően kedves kormányunk és bizalmasaik zsebébe landolna. (Ha nem is így lenne akkor is túl drága az egész, de legyünk realisták.) Szerintem kijelenthetjük, hogy az olimpiai játékok által termelt bevétel biztos nem termelné ki a költségeket. (Nem sok nyereséges olimpia volt eddug.) Hatalmad teher lenne tehát a gazdaságra, életszínvonal romláshoz vezethet, akár csőd szélére is juthat az állam, lásd görögök.


Az olyan tények, mint hogy a város évekig fel lenne túrva és, hogy a közlekedés a mostaninál is pocsékabb lenne már csak apróságok.


Szerintem mindenki jobban járna ha elhalasztanánk az olimpia kérdést néhány évtizedre. Bele kell törődni, hogy ez túl nagy falat, elég megnézni, hogy milyen városok hátráltak ki a rendezés elől.


Az én véleményem az, hogy aki az olimpiát erölteti az ne legyen önző és az ország igazi érdekeit nézze, ne pedig a "dicsőség" és a rivaldafény lebegjen a szeme előtt.


Jó lenn ha ebben a témában tartanánk népszavazást, de ebből persze nem lehet...

2017. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem, egy olimpia rohadt sok penzbe kerul, ehhez kepest a bevetel nagyon keves. Nezd meg japant, hanyszorosara nott a tenyleges koltseg az elso becslesekhez kepest
2017. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!