Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől függ, ha valakinek az...

Mitől függ, ha valakinek az anyja nevéhez beírják a dr. -t vagy nem? Akkor még nem volt diplomája, mikor szült.

Figyelt kérdés

Két barátnőmnek is orvos az anyja, egyiknek bent van, a másiknak nincs. Fiatalon szülte, lehet még az egyetem alatt.

Lehet rossz a kategória.


2017. jan. 26. 19:20
 1/2 A kérdező kommentje:
A második mondat után is kérdőjelet akartam írni.
2017. jan. 26. 19:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a születési anyakönyvi kivonatot születés után állítják ki, logikus számomra, hogy az akkori állapot szerinti név kell onnantól.

Amúgy nekem szinte mindig beszólnak a dr. miatt, pedig ha egyszer így volt születésemkor bejegyezve, akkor kötelező így használnom, mert nagy baj, ha nem egyeznek az adatok. A páromnak volt már ebből kellemetlensége, amikor lemaradt az anyja 2. keresztneve. Egyezni kell az eredetivel.

2017. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!