Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hanyatlik a vallás, ha...

Miért hanyatlik a vallás, ha az átlag emberek a tudománnyal se foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Az emberek egyáltalán miben hisznek? Mindenki csak éli az életét, és lesz*rja mi van a világban, fel se teszi magának ezt a kérdést. Nem kérdőjelezi meg a szokásokat, a kultúrát amiben él, mindent elfogad mindenki és úgy él mintha nem létezne semmi ezen a civilizált világon kívül. Pedig ez az egész egy mesterségesen létrehozott valami. Rengetegen tagadják Isten létét, meg a vallásokat de milyen alapon? Hogy lehet egyáltalán valamit ilyen könnyedén elutasítani? Isten nincs és pont. Ennyi? Isten van vagy nincs. Ez egy ilyen egyszerű kérdés, komolyan? Miért kell ennyivel elintézni? ,,Hát én ebben hiszek..." - mondja xy akárki. És mégis mi alapján jut valaki a döntésre hogy miben hisz és miben nem? Nekem állandóan változik a véleményem bizonyos dolgokban. Főleg ez a téma az amiben NINCS VÉLEMÉNYEM. Vannak felvetésem, meg egyfajta gondolataim ezzel kapcsolatban de én nem állítok semmit, mert tisztában vagyok vele, hogy egy tudatlan szürke ember vagyok aki sz*rt se tud semmiről.


https://www.youtube.com/watch?v=GAVF0eR0QDs Ez meg amúgy mi, de komolyan? Ez ugye egy vicc akarna lenni? :D


2017. jan. 27. 03:15
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Isten: Hidd el hogy létezik, annak ellenére, hogy semmi érzékelhető bizonyíték nincs rá, és úgy cselekedj ahogy ő mondja. Zseniális hogyan lehet vele az agyatlan tömeget manipulálni, de ettől még csak egy meselény.
2017. jan. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
csak a gyenge jellemű emberek hisznek mindenféle kitalált istenekben,az ateista van olyan tökös h el tudja fogadni h ebből a szempontból az életnek magunk adunk célt...a tudomány hamarabb fogja javítani az életkilátásokat mint az h motyogunk magunkban kitalált lényekhez...
2017. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs véleményed, minek szaporítod a szót? Én nem tudtam volna ilyen sokat írni olyan dologról, amiről nincs véleményem. Ha nekem nincs véleményem csöndben vagyok.
2017. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vallásosság alapvetően kulturális hozadék, amíg államvallások voltak és meg se lehetett egyáltalán kérdőjelezni, addig sokak nem is gondolkoztak rajta, egyszerűen csak elfogadták.


Ma már sok országban mindenkinek a saját belátására bízzák, de így is sokan vannak, akik megöröklik a környezetüktől, de valójában nem vallásosak.


És persze vannak akik elgondolkoznak rajta és a maguk észjárása szerint döntenek rossz vagy jó logika alapján.

2017. jan. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nem a világvallások mellett állok ki, mert azoknak a hívői sem különbek, egy részük még őrült is.

De!Nézzük meg pl a magyar társadalmat aminek egy nagyon nagy része ateista, főleg a fiatalabbak. Egy ateista azt mondja, hogy ő gondolkodik jól, és nem lehet őt átverni ilyen mesékkel, kitalált lényekkel, nem lehet irányítani , és nem fogja a parancsait követni egy mesebeli lénynek. De nézzük meg milyen a magyarok nagy része? Depressziós, boldogtalan,gyűlöli a munkáját, csalja a párját, elválik pár év után , egy részük lop, csal , hazudik, bunkó a másikkal, nem segítőkész, önző, erkölcstelen.

Persze sok jó tulajdonságuk is van, és akire nem tartozik az nem veszi magára, de azt kár tagadni hogy nem ilyen a népesség egy jó része. Vagyis ahhoz képest, hogy milyen megvilágosult és függetlenek az emberek a morál nem hogy emelkedett, de csökkent, és ahogy telnek az évek évről évre csökken.

Most nem azt mondom, hogy legyenek az emberek keresztények, én sem vagyok az, és lehet mondani, hogy semmi köze ennek a hithez , hát szerintem van. Szóval el lehet gondolkodni, hogy tényleg jó úton haladunk-e .

2017. jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem divat az alázat, a szerénység, a megbocsátás. Az emberek a jogaikkal vannak elfoglalva, a kötelesség másodlagos. Az internet korában a széles néptömegek több információhoz jutnak, mint amit fel tudnak dolgozni. Hamis vágyakat kelt bennük a sok képi információ, önteltté és felszínessé válnak, ez még jobban erősíti bennük a világnak való megfelelés kényszerét.

A vallás pedig a befelé figyelésről kellene hogy szóljon.

2017. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alvó emberekről beszélsz.


Mind másban hisz. Kérdezd meg őket.

Te már esélyekben gondolkodsz, nem hiedelmekben.

Még nem találkoztál olyannal, ki ugyanilyen gondolkodással jutott volna teljes bizonyosságra e témában.


Ha szeretnéd, írj rám s informállak.

2017. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
józan gondolkodásnak kellene hódítania nem pedig a vallásnak és az ösztönös viselkedésnek
2017. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokaknak türelmük nincs egy huzamosabb filozofiába belevágni, mert holnap megint munkába kell menni, és teljesíteni. Tisztelet a kivételnek.

Alapjában véve én is inkább tanulni vágyó ember vagyok, de amikor elmentem gyárba dolgozni, akkor tanuláshoz nem igazán volt huzamom, a világ problémái is kisebbek voltak a mindennapjaim gondjaival (úgy gondoltam). Sajnos hosszú távon nem az ember tehet a mentalitásáról. Persze nem azt mondom, hogy mindenre mentséget adnék :) Mindenki vonja le a saját következtetést magának...

2017. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!