Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A papok könnyebben elcsábíthat...

A papok könnyebben elcsábíthatóak, mint az átlag emberek? 10-es skálán szerintetek mennyire?

Figyelt kérdés
Én inkább vallásos emberek válaszaira lennék kíváncsi.23/l vagyok hitoktató a végzettségem,és egyre inkább azt veszem észre hogy vallásos iskolában gondolok itt olyan gimikre ahová lányok is járhatnak egyre jobban próbálják a papokat zavarba hozni,van hogy még zsarolni is.Mostanság ez lett a divat.Ti mit gondoltok erről? Ez legetsèges lehet normális kedves segítőkész papoknál?Legyetek szívesek a fenti válaszra is válaszolni

2014. júl. 17. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy, valakit mennyire lehet elcsábítani, nem a foglalkozásától függ. A gimis példa, pedig sajnos egyre gyakoribb. Attól, hogy valaki pap, ugyanúgy lehetnek vágyai, ők is emberből vannak, mint te vagy én.
2014. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát én amikor hazamegyek és otthon megyek templomba van egy kb. 39 max.45 éves pap és azt terjesztették hogy egyszer már beleszeretett egy nőne és a nő állítólag terhes is lett.Szerintetek ő mennyire lehet "elcsábítható"? Mert én belőle kinézném hamarabb elcsábítják.Hàla isten én nem nagyon járok abba a templomba.!
2014. júl. 17. 21:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem a szakma határozza meg az ember személyiségét. :)
2014. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

A papok nem csábíthatóak el. Aki elcsábul papi ruhában, az nem pap.


Továbbá van ennek egy másik iránya is. Normális ember nem csábítgat papot, mert ha mindenféle bűnnek van visszahatása, akkor ezé triviálisan horrorisztikus.


Ugyanakkor a pap erről többet KELL tudjon, tehát ha megbotlik, akkor halálra is ítélte azt, akiért megbotlott.


Ezért fontos előre eldöntenie valakinek, hogy valóban pap akar-e lenni. Utána nincs már rá mód, hogy mást gondoljon.

2014. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez azért egy részben nem nagyon igaz.!de van benne valami!
2014. júl. 18. 16:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az enyémre írtad, és kifejted bővebben, hogy mit tartasz "nem igaznak", akkor elmagyarázhatom másképpen, hogy érthetőbb legyen.
2014. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

,,Tehát ha megbotlik, akkor halálra is ítélte azt, akiért megbotlott."

Meg,hogy onnan nincs visszaút.


Ebben azért nincs igazad,mert már láttam,találkoztam ilyen esettel.

2014. júl. 19. 13:03
 8/11 anonim ***** válasza:

A pap nem egy olyan ember, mint a kovács, hogy holnap mást gondol és más szakmában helyezkedik el. Papnak lenni azt jelenti, hogy fogadalmat tesz, odaadja önmagát Istennek és szolgálja Őt.


Ha megbotlik és azt mondja, most meggondoltam magam, inkább egy nővel akarok élni, akkor az a nő is milyen alapon hisz neki? Az Istennek tett fogadalmát megszegte, majd egy egyszerűbbet, amit egy nőnek tesz, majd betartja?


Továbbá: mikor valaki pap lesz, akkor ott fönn elfogadják és odatartozóként sokféle áldásban részesül. Azért, hogy pap lehessen. Igazi. Mikor megszegi a fogadalmát, akkor nem csak az van, amit fentebb írtam le, hanem a kapott képességeket elfecséreli egy földi kapcsolatért. Azt hiszem a keresztények istenkáromlásnak tartják, mikor a Szentlélek ajándékát egy pap eltékozolja.


A halálra ítélést azért írtam ebben a formában, mert a kereszténységben a büntetés a pokol. Én nem keresztény vagyok, én a karmikus rendszerben látom, hogy milyen következménye lesz annak, ha valaki elcsábít egy papot, meg milyen annak, ha egy pap csábul el, és a női részleg vétlen. Ebben az utolsó esetben a nőnek - ha tiszta akar maradni -, akkor igen határozottan el kell távolodnia attól a személytől, meglehet az egész vallásos életére rányomja a bélyeget egy ilyen probléma. Mert végig ott lesznek a kételyek, ha újra is mer kezdeni, megbízni más tanítóban aligha fog, aki egyszer így járt.


Nem beszélve arról, hogy az én vallásomban hitelesen meg van szabva, hogy egy nőnek ki lehet a tanítója: apja, férje, idős korára a fiú gyermekei. Így zárják ki ott, hogy egy nő illetlen kapcsolatba kerüljön egy férfival, és a vallásos élete zsákutcába kerüljön.


Ha itt nyugaton is csak fiatalembereket tanítanának a férfi papok, akkor ugye nem is lenne semmi gond. Hisz a leányokat apácák is taníthatnák.


Minden előre látható vészhelyzetben mindig a megelőzés lenne az elsődleges. És ezzel a vészhelyzettel évezredek óta tisztában van a vallásos világ. Ahol nem teszik meg a védelmi lépéseket, ott direkt engednek szabad utat a fertőnek...Indiában szigorú szabályok jelzik, hogy, ki meddig mehet tisztességgel, az erkölcsös értékeket a szabályozók rögzítik. Ha véletlenül nem vagy tisztában mit miért, a szabályozó bekorlátoz és ráérsz később rájönni a jelentésükre. De ha betartod őket, akkor is biztonságban leszel lelki értelemben, ha nem vagy teljesen és tökéletesen tisztában a vallásos elvekkel.


Remélem így már jobban érthető.:)

2014. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De akkor is.ez nem pont a kérdésere ad választ és ez igaz meg minden,de akkor is.Valamilyen módon elcsábítható.Csak sajnos ezt nekem jelentenem kell,mivel hitoktató vagyok.Részese voltam egy szemináriumi apáca iskolában egy órán és ott fegyelem volt.Gyakorlatilag megkértek,hogy az ilyen eseteket jelentenem kell.
2014. aug. 4. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Azt kérdezted, hogy egy pap elcsábítható-e?


A válaszom erre az opcióra szólt. Akit ugyanis el lehet csábítani, már lelki értelemben régen nem pap...


Tehát a 10-es skálán: 0 az esély. Mikor fontolgatod az 1%-ot, akkor már nem egy papról teszel jelentést.


Amennyiben a saját lelkiismereted berzenkedik a jelentés ellen, nyugtasd meg. Ha nem jelented, beengeded a farkast a bárányok közzé. Mindig lesz egy legközelebb és mindig lesz egy-egy áldozat.


Nem kívánom neked, hogy megismerd, hogy milyen az, mikor valaki teljes mértékben megbízik egy vallásos személyben - amilyen egy pap -, és az visszaél ezzel a bizalommal. Ezért kell jelenteni, hogy egy ártatlan, istenkereső ember se essen a csapdájába.


Ha pedig a leánykák feszegetik a határaikat, és a pap nincs erre felkészülve, akkor válasszon magának másik pályát a vallásában. Sok szerzetesrendben vannak ilyen visszavonult emberek...Nem azon van a hangsúly, hogy nem tud nekik ellenállni, hanem azon, hogy felismerje és megelőzze....

2014. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!