Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segítene hogyha beszélnék...

Segítene hogyha beszélnék erről a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Már kb. 5 éve fennál ez a probléma, ami pedig az hogy rengeteget álmodozom. Ezt nem úgy kell elképzelni hogy néha elkalandoznak a gondolataim, mert ez még teljesen normális lenne (az én állapotom meg szerintem minden csak nem normális). Nálam ez az álmodozás úgy szokott történni hogy zenét hallgatok, és közben járkálok, és olyan dolgokat képzelek el, amik lehetetlen hogy megtörténjenek. Elképzelem hogy soványabb vagyok(elég túlsúlyos vagyok), hogy okos vagyok, és sok barátom van.. Mikor ezt a "hobbimat" csinálom, borzasztóan jól érzem magam, szinte eufórikus hatása van rám, de ha megvonják tőlem (pl. többnapos osztálykirándulás,) ingerlékeny vagyok, bár nem mutatom ki, de egyszerűen nem bírom elviselni :( Már azt is megvonás nak érzem ha mondjuk elmegyünk valahová a szüleimmel hétvégén és nem álmodozhatnak. Szinte patológiásan ragaszkodom hozzá, elhanyagolom a hobbijaimat, több napig nem eszem, és nem tudok aludni mert egyszerűen még egy egész napos álmodozás után is folyamatosan jár az agyam, és hevesen ver a szívem, emiatt kicsit karikásak a szemeim. A suliban is alig tudok figyelni, mindig máshol jár az eszem. Az egyik részem szeretne ennek véget vetni, a másik pedig még a gondolatba is beleőrül hogy ennek vége legyen. Gondolkodtam rajta hogy esetleg elmondhatnám a szüleimnek, de félek hogy bolondnak néznek (ami egyébként nem is akkora hazugság) és azt hiszik hogy miattuk van merthogy jobb családi életet akarok(náluk jobb szülőket nem is kívánhatnék, nap mint nap azon vannak hogy mindent megadjanak nekem). De talán ők valamennyire tudnának segíteni, vagy lehet hogy csak megijednének. Mit tegyek?

U.i. Bocsánat kicsit hosszú lett :D


2017. jan. 29. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen álmodozásaim nekem is vannak csak nem ilyen súlyos a helyzet. 25/F
2017. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szakembernek beszlej inkabb rola...
2017. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, első körben a szüleidnek mondd el, a következő kör pedig egy pszichológus legyen. Nem vagy bolond, de valami nem stimmel.
2017. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Valóban jogosan néznének bolondnak, mivel az is vagy. :D Ettől függetlenül jó lenne, ha beszélnél velük, akkor elvinnének pszichológushoz és talán sikerülne megoldani a problémáidat.

De nem értem, miért lehetetlen az, hogy soványabb legyél és legyenek barátaid. Kezdj el sportolni, diétázni, és hipp-hopp vékonyabb leszel. Nem olyan nehéz ezt elérni, csak álmodozás helyett emeld fel a feneked.

Ja, és ha nem használsz olyan szavakat többé, hogy "patológiásan" akkor tuti több barátod lesz.

2017. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából arra jutottam hogy holnap el fogom mondani nekik, mégha így nyilván abba is kell hagynom (de valahol el kell kezdeni). Mostmár csak a reakciójuktól félek :( Lehet hogy majd pszichológushoz kell mennem, de nem igazán akarok
2017. jan. 31. 19:17
 6/9 anonim válasza:
Szívesen olvasnám a fejleményeket. Mi történt? Hogy vagy? Szüleid?
2017. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok:

Nem vagy bolond!!!

Rossz önképed van. Ismerd meg, fogadd el magad. Először is magadd elött vedd le az álarcod. Néz magadba. Valójában mi a bajod? (Ezt magadban keresd meg és magadnak válaszold meg, ne itt)

"Tökéletes" vagy te is, mint bárki, és bármilyen is vagy, bárhogy is érzed. Tökéletesen szerethető vagy! Hibái, gyenge pontja mindenkinek van, attol nem vagy értéktelenebb! De ha te! is úgy érzed kellene változtatni bizonyos dolgokon, akkor kezdj neki! Apró lépéseket tűzz ki, és ragaszkodj hozzá. Ha elesel, kezd újra!

Hajrá!!

2017. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jól esik hogy nem tartasz bolondnak, aranyos vagy :) Hát bármennyire is akartam a szüleim memég nem tudnak róla, de én próbálok valamit kezdeni magammal, elfoglalom magam. Még eléggé hiányzik, teljesen nem tudtam abbahagyni, és sokszor már akkor is álmodozok, mikor nem szoktam, talán elvonási tünetek(olyan fura ilyenkor elvonási tünetekről beszélni, mert ez nem olyan átlagos függőség :D) Nem tudom hogy egyáltalán elmondom-e nekik
2017. febr. 8. 19:20
 9/9 anonim válasza:

Talán nem is baj, ha nem mondod el. De ha már nem megy, kérj segítséget! Nem s.o.s., de az már igen, hogy helyes önképed legyen, hogy ne menekülj a valóság elől! Legyél bátor! Amit elképzelsz, ott állj meg. Gondolkodj el azon, hogy mit tehetnél azért hogy ne álom legyen. Dönts, tarts ki! Persze vannak elérhetetlen álmok, azt félre kell tenni és új célokat kell kitűzni. Én hiszem, hogyha az ember nem ölbetett kézzel ül, akkor minden a javára válik. Ha okosan lépsz ez az egész nyereségeddé válhat.

.... mondom én, aki egy karját használja teljes ellátásra szorul. Én megtapasztaltam amiről beszéltem. Nálam " bejött" akkor nálad miért ne jönne be! Nekem sikerült belső békét kapnom, akkor te miért ne kaphatnád, miért ne lehetnél igazá boldog es nem csak az álomvilágba? (az menekülés valami ellen)!

Nem vagy senkinél értéktelenebb!

2017. febr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!