Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak, ha...

Milyen jelei vannak, ha valaki pályát tévesztett?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam ki a kérdést. Arra lennék kíváncsi, hogy szerinted lehetséges-e ,hogy valaki hazudik magának, tévúton jár, mégis próbál magának bizonyítani, hogy igenis jó az amit csinál, tanul?


Bocsánat a kesze-kusza megfogalmazásért.



2017. febr. 6. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem szereti amivel foglalkozik sőt egyenesen undorodik tőle és stressznek éli meg ráadásul béna is benne az általában elég jó jele annak hogy nem arra a pályára való az ember.
2017. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
PG-s a kollega?
2017. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges. Családi nyomás, de akár tényleg egy egyszerű rossz döntés is hizhat magával ilyet.

Számtalan ember azért fejezi be az egyetemet, mert ha már eddig eljutott...

Jelek? Nem élvezi amit csinál... tudja az ilyesmit az ember, tagadhatja nyíltan, de érzi, ha nem nekivaló

2017. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Én magyar szakra mentem, de már hatodikos koromtól történelem tanár akartam lenni. De nem mentem töri szakra mert a szeretem ott valakit. Lemondtam az álmamról és soha nem bocsátom meg magamnak.
2017. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4: Még lehetsz, magyar-történelem szakos tanár.
2017. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Válaszút előtt állok. Végtelenül bizonytalan embernek tartom magam. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e folytatni egyetemi tanulmányaim.


Attól tartok, ha most rossz döntés hozok, egy életre bánni fogom...

2017. febr. 6. 18:37
 7/14 anonim válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Leírom a saját esetemet (bocsi, hogy így offolok, de nagyon kíváncsi vagyok, engem is pont a megfelelő pályaválasztás foglalkoztat mostanában):

Érdekel amit tanulok (biomérnök, egy év és végzek, de 2 év csúszással, mert egy év egy tárgy miatt egy másik meg egyetem váltás miatt ment el), de van más is amit szívesen csinálnék (matematikus), sőt kombinálnám a kettőt, de lennék még hobbi szinten hegedűművész, divattervező, szóval elég kaotikus. A laborgyakorlatok annyira nem mennek jól, bár már egyre jobban írok jegyzőkönyvet még mindig nagyon ideges vagyok (szinte gyomoridegem van, erős streszt érzek akárhányszor laborba megyek), mert attól félek elrontok valamit, felrobban valami, szóval nem érzem magabiztosnak a tudásom, mások meg mintha tök jól csinálnának mindent. Számolni szeretek, matematikai modelleket szívesen alkotnék, és ott nem robbanna fel semmi sem, de hiányoznának a mikroszkópikus élőlények. Emellett nagyon kevés tárgyat teljesítek egy félévben (sok kreditet veszek fel viszont), és attól félek azért van ez így, mert mégse ezt kellene csinálnom. Leginkább kutató szeretnék lenni, de ha a tanulás így megy tovább, akkor nem hiszem, hogy nekem való, másfelől viszont biztosan tudom, hogy ha nem próbálom meg egy életre bánni fogom.

2017. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
fásultak érzed magad, nem szívesen mész be dolgozni, túlélésre mész az egész héten, úgy várod a pénteket, mint a messiást, csak azt csinálod meg, amit feltétlenül szükséges, többet nem, alig várod a szabit és gyűlölettel vegyes letargiával gondolsz az első munkanapra, sőt a kollégáid is inkább idegesítenek
2017. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát azért ez a munkahelytől is függ.. ha több helyen ugyanúgy utáltad az adott melót (és nem csak hazánkban),akkor igen:)
2017. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vajon a fásultság vonatkozhat a tanulmányokra is? Tehát ha valaki görcsöl, nem érzi jól magát az egyetemi évek alatt? Bár a görcsösség betudható-e annak is, hogy az egyén kishitű és azért adja fel tanulmányait, mert azt gondolja nem a pályára való és nem képes azt teljesíteni? A kudarcot intőjelek lehetnek, hogy rossz az út, vagy csupán leckék, hogy igenis folytatni kell és küzdeni?
2017. febr. 6. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!