Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a japán igeidők/ragok...

Mik a japán igeidők/ragok jelei? (teljesen kezdő)

Figyelt kérdés

Mármint ha van egy szó akkor azt hogyan kell:

--tagadni

--múltidőbetenni

ja és egyáltalán a különböző számszemélyeknél kell ragozni??

pl.: wakarimas--értem

akkor wakarimashita--értettem

wakarimasen--nem értem

de ezek hogy vannak??

köszi



2012. jún. 28. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

amit írtál, azok valóban úgy vannak :)


Személy és szám szerint a japánban nem kell ragozni. Az alapeset az, hogy ha más utalás nincs a mondatban, akkor - és természetesen a szituáció függvényében is - a mondat alapból E/1-ben értendő.


Egyébként hogyan jöttek ezek a kérdéseid? Csak nem magadtól kezdtél el japánul tanulni? :)

2012. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a masu-ból lesz masen tagadásnál és szintén a masuból mashita lesz. de amúgy meg [link]
2012. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

uhh köszi szépen mind a kettőtöknek!!

Igen, magamtól kezdtem tanulni, és már rátaláltam arra az oldalra amit második lineklt, most a hiraganákat tanulom :D

2012. júl. 5. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

nem nehéz egyedül? találtam egy honlapot, neki egész elfogadható óradíjai vannak, ha gondold, nézd meg, nekem tetszett:


kiralyrobert.hu

2012. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most csak a jeleket tanulom szoval nem:-) De mar egesz sok minden megy a nyelvtanbol "mo" "mo +tagadas" kerdomondat :-) stb. Csak a ragozast nem talaltam meg. De ha kell biztos megnezem szoval koszi
2012. júl. 6. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!