Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Könnyebb negatívnak lenni,...

Könnyebb negatívnak lenni, mint vidáman szemlélni a dolgok folyását? Erősebb jellem szükséges ahhoz, hogy elmondhassam magamról: boldog ember vagyok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz mindenképp erős jellemnek kell lenned, hogy boldog embernek mondhasd magad. És igen, többnyire a negatív a könnyebb út, mert a kihívással szembeni lemondást jelenti. De ez relatív.

Nincs azzal gond, ha valaki negatívan áll egyes eseményekhez vagy feladatokhoz, van amikor az a helyes út...kb mint az Igenember c. filmben :D

Csak meg kell találni az egyensúlyt és az lesz a megoldás ahhoz, hogy boldog ember légy.

2017. febr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

00:33

Köszönöm a válaszod!

Nagyon negatív személy vagyok, olyannyira, hogy gyakorlatilag belebetegedtem, és szinte nem ismerem, milyen érzés a boldogság.

2017. febr. 11. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Én pont fordítva látom.

Rengeteg olyan ember él a környezetemben, aki eldönti, hogy márpedig minden tökéletes, ha te calamit kritizálsz, akkor pesszimista vagy, mert lám, ő minden ellenére hű de nagyon boldog. Kvázi homokba dugják a fejüket. Képzeld el, hogy ülsz egy nagy medencényi ürülékben, még hullámzik is, de te ahelyett, hogy kimásznál és lezuhanyoznál, vígan úszkálsz benne, és azt állítod, hogy az nem is ürülék, hanem strand.

Ezek az emberek is betegek lesznek (mentálisan vagy fizikailag), mikor már nem bírják tovább.

Az, hogy boldognak mondhasd magad, rengeteg munkával jár. Szerintem remek, hogy te legalább felismerted, mi a problémád, és nem internetes konyhapszichológiával, Oravecz-boldogéserősvagyok-Coelhoval, vagy szükségtelen baromságok vásárlásával kezeled a helyzetet.

2017. febr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

00:59

Köszönöm a válaszod!

Úgy vélem, élethelyzet és nézőpont kérdése, hogy kinek milyen módon nyilvánul meg a pozitivitás, vagy éppen az ellenkezője.

Az esetemben saját magam húztam bele az ürülékkel teli medencébe, amelynek folyamatáról részben nem csupán én tehettem, viszont nagyobb részt igen. Nagyon régen benne vagyok már... és valóban megtapasztaltam, hogy könnyű negatívnak lenni. Remélem, sikerül valahogy összeszednem magam.

2017. febr. 11. 01:19
 5/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:
A boldogság olyan dolog, amiért tenni kell. Nem is magáért a boldogságért, hanem as dolgokért amik boldoggá tesznek.
2017. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!