Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Állítólag jó képességű gyerek...

Állítólag jó képességű gyerek miért nem boldogul az életben?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés lesz, és hosszú (előre is elnézést kérek), de már egy ideje ez jár a fejemben, hogy hajdani jó képességű diákként miért nem boldogulok az életben. Mind a gimnáziumban, mind az egyetemen a jó képességű gyerekek közé tartoztam, gyorsan tanultam, az órán odafigyeléssel is minimum 4-es dolgozatokat írtam. A humán tárgyakból és a nyelvekből nagyon jó voltam, szinte tanulás nélkül is színötös, de a reál tárgyakból se voltam rossz, csak azoknál a tárgyaknál jobban oda kellett tennem magam a jó jegyekért. Az egyetemet is csúszás nélkül, jó eredménnyel elvégeztem (gazdasági szak). Aztán ahogy kikerültem a munkaerőpiacra, szembesültem vele, hogy lehet nem vagyok rossz, de mindenhol csak a nálam jobb képességű emberek vannak. Nagy keservesen találtam munkát a szakmámban, de egyszerűen rossz voltam benne. Akik velem kezdtek, belejöttek a munkákba, sorra előléptették őket, én meg egy helyben toporogtam, képtelen voltam a munkám normálisan elvégezni. A főnököm nem volt elégedett velem, azt mondta nem látja bennem az akarást és a lehetőségeket, 3 év után is képtelen voltam önállóan dolgozni, így elbocsátottak. Aztán másik munkahelyre kerültem, teljesen más területen, az eredmény ugyanez lett. Ott 1 évig bírtam.

Próbáltam átképezni magam, de úgy tűnik már a tanulás se megy olyan jól, mint régen. Új nyelvet kezdtem el tanulni, de olyan lassan haladok, hogy a kedvem is elment az egésztől. Régen szinte maguktól szedtem fel az új szavakat, kifejezéseket, most meg csak felejtek, azt is amit régen tudtam.

Olyan elkeserítő az egész! A volt osztálytársaim, barátaim mind kezdenek befutni, én még a kitűnő tanuló hónapról hónapra tengődöm, és még munkát se találok.

Mi lehet az oka, hogy egy állítólag jó képességű gyerek nem boldogul az életben? Lehet teljesen másra van szükség az életben, mint amit az iskolákban megtanítanak? Aki egyszer jó tanuló volt, az még lehet hülye az élethez.



2017. febr. 11. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Az életben való boldoguláshoz egészen más képességek kellenek, mint az iskolai boldoguláshoz.
2017. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A csajozás is ilyen. Ott sem sikeresek a minta magatartású pasik, hanem sokkal inkább a rosszfiúkat csipik a nők.
2017. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Kicsit olyan dolog ez, hogy hiába vagy jó képességű, ha nem sikerül megtalálnod azt ami igazán érdekel és amiben igazán jó vagy. Ilyen szempontból ez a baj az iskolával, nem a való életre készít fel.


Magamon látom, hogy rengeteget számít a munka szeretete, nem utálattal, kényszerből csinálom, hanem motivál, és a fejlődésem honorálják is.

2017. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod hiába szerez valaki jó jegyeket,nem ezen múlik az életben való boldogulás. Én is tanulok egy bizonyos szakon jó jegyeim,viszont a kommunikációs képességem és a kapcsolatteremtés nem túl nagy erősségem. Úgy érzem hogy azok a csoporttársaim,akiknek bár rosszabb eredményeik vannak,de a nagyon jó a beszélőkéjükkel fogják vinni ebben a szakmában majd,mint én a jó jegyeimmel és stabilabb tudásommal....
2017. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 verde ***** válasza:

Érdekes kérdés, és a feleségemmel mi is sokat beszélgetünk ezen a gondolatmeneten. Mi egy kicsit más aspektusból vizsgáltuk, de a lényeg ugyanaz.

Nálunk a gyereknevelés témakörben jött elő ez a kérdés.

Adott egy 8 éves, második osztályos kisfiúnk, kitűnő tanuló, versenyekre is jár, szófogadó gyermek, panaszunk nem lehet rá.

Mégis úgy érzem, hogy hiányzik belőle valami ami az élethez kell.

A feleségem és én is egyetemet végeztünk, ő kitűnő tanulóként, én bukdácsolva és évet szalasztva de elvégeztem én is.

Jelenleg én mégis magasabb pozícióban vagyok mint ő, ezzel sokat szoktunk poénkodni, hogy mi a francért tanult olyan sokat, ha ilyen szempontból semmi értelme nem volt.

Sok olyan gyermekkori ismerősünk van aki totál idióta volt általánosan, de jóé el tudta adni magát, és most vezető pozícióban van, miközben a kitűnő tanuló társa pl. boltvezetőként dogozik.

Mi lehet ennek az oka? Mivel teszel jót a gyerekednek? Legyen eminens tanuló? mert akkor biztos felveszik a legjobb egyetemre is. vagy engedd egy el az csinálja amit szeretne?

Sok kérdés felvetődött bennünk.

Végül, két megállapítást fogalmaztunk meg.

1.Bármennyire is okos vagy, ha nem tudod magad eladni(értsd.kommunikációs képesség, egészséges ego ) akkor semmire nem mész.

2. azt döntöttük el, hogy nem akarunk belőle eminens gyereket faragni, nem szedjük le a gyerek fejét ha nem mindenből lesz kitűnő. De legyen 1-2 olyan érdeklődésének megfelelő tantárgy ami tetszik is neki és arra feküdjön rá.

pl. lesz*rom ha énekből 3-as, ha a matek tetszik neki és abból tök jól teljesít.

Kicsit eltértem kérdéstől, de a probléma gyökere ugyan ez.

Szülőként, ezt felismerve szeretném máshogy nevelni a gyermekem, nem elég eminensek lenni, az életre való nevelés sokkal fontosabb feladatnak tartom.


Átérzem a kérdés mögött rejlő frusztráltságod, de ez nem a te hibád, ez alapvetően a társadalmi elvárás és az oktatáspolitika hiányossága, mintsem a te hibád.

Az oktatás terén most látszódik valamiféle változás, de ez hosszú távú dolog, és még az én gyermekemet sem fogja érinteni.

Jó tanácsom csak az lehet, hogy fejleszd a kommunikációs képességed, hogy jobban el tudd adni magad és a meglévő tudásod, és hogy legyen nagyobb önbizalmad.

Viszont azt is tudom, hogy ez nem egyszerű feladat, de őszinte szívből kívánok neked sok sikert az életben...

2017. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!