Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a spórolós,...

Mi a véleményetek a spórolós, smucig emberekről?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek ezekről az emberekről?

Mire spórolnak?Miért teszik?Ismertetek ilyet?Milyen volt vele élni?


2017. febr. 17. 09:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%

Nagyra tartom az ilyen embereket, mert logikusan gondolkodnak, végletekig ésszerűek, ezek az emberek képesek egy gyártási folyamatban a szemétből is hasznos terméket készíteni, ezek az emberek és gondolkodásmódjuk miatt lehet ultra-hatékonnyá tenni, optimalizálni gyártási folyamatokat, és lehet minél alacsonyabb költséggel előállítani termékeket, ami nekem mint végső fogyasztónak jó.


Ők a világ megmentői!

2017. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Néha jól jön ha valaki spórolós főleg közös nyaralásnál meg ezek az emberek mindig tudják hogy honnan kell megvenni a legolcsóbb dolgokat. Unokatesómék ilyenek. Ha azt hangoztatják egésznap hogy ők ezt nem hajlandóak fizetni meg alap dolgokra nem akarnak költeni vagy ha mindenkit lehúznak az nagyon idegesít. Semmire nem spórolnak igazából ha nem csak úgy spórolnak.
2017. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Jobb véleménnyel vagyok róluk,mint azokról akik meggondolatlanul szórják a pénzt. Én egyik tábort sem erősítem. Próbálok ésszerűen költekezni,de láttam már olyat,hogy otthon gyűjtötték az öblìtő vizet wc-t leöntögetni. A tartály tabu volt. Biztos környezetkímélő,biztos olcsóbb de ne mááár..

Egyébként meg senkit nem ítélhetünk azért,amilyen nevelést kapott,ami az ő célkitűzése (ha mondjuk indokolatlannak látszik is a smucigsága),vagy ameddig nyújtózkodhat.

2017. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

A spórolós és a smucig, két külön kategória.

Nagyon nem mindegy!

A spórolós tervez és meggondolja mire adjon ki, a smucig az lehet akár milliomos, de kicsinyes sz*rrágó.

Akkor most melyikre is vagy kíváncsi?

2017. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
A kettő nem ugyanaz!!! Mielőtt társakat keresel az ilyen emberek fikázásához, nézz utána, mi mit jelent.
2017. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

A smucig az, akinek már agyára ment a spórlás, ésszerűtlen módon spórol, saját végtermékét is megenné..


A szimplán spórolós ember azonban ésszel spórol, ez alatt azt értem, hogy nem vesz fel hiteleket, előbb megkeresi a pénzt, nem pedig elkölti azt , amit még meg se keresett.

Ezenkívül előrelátó, tud tervezni, nem költ olyan dolgokra, ami teljesen fölösleges. Azonban nem görcsösen teszi ezt. Néha elengedi magát és megveszi cukrászdában a tortát, amit meg tudna sütni is olcsóbban, néha megteszi, hogy jól érzi magát pl. egy nyaraláson azt mondja, hogy az élmény miatt megéri. Ha nem tudja valaki soha elengedni magát, akkor az az első kategória a smucig.

2017. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
A spórolósokat becsülöm, megtervezi mit vesz nem csak elszórja a pénzt. A smucig meg egyszerűen hülye. Olyan helyen dolgozok ahol bár 99%ban nem mi hibázunk, panaszkodnak akár 40-50 forintért is ezzel a saját idejét is vesztegetve, nekünk is sok + munkát csinálva. Többszörösét lehetne megkeresni minimálbérrel is amennyi idő alatt megkeressük miért is hiányzik az a pár forint.
2017. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, miért spórolnak.


Ha félretesznek egy nagyobb cél vagy tartalékképzés érdekében, ha környezetvédelmi okokból fogják vissza a fogyasztásukat, az teljesen érthető.


Ismerek azonban olyan embereket is, akik hozzám képest kifejezetten gazdagok, ugyanakkor a minimális(!) komfortot nem teremtik meg maguknak, mert azzal is spórolni lehet. Közben halomban áll a pénzük a bankban vagy másban, és ennek örülnek, holott soha nem fognak belőle vásárolni semmit, és nem is örökli senki.

2017. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
Számomra ugyanaz a kettő és engem idegesítenek az ilyen emberek, folyton a pénzen jár az eszük, nem tudnak jóízűen meginni, megenni, élvezni valamit, mert folyton azon kattognak, hogy milyen sokba került.
2017. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Elég sokan keverik a szezont a fazonnal.

Az, aki ésszerűen költekezik, amit lehet, félretesz, teljesen más kategória, mint az, aki húsz forintért még a kecskét is meg****ná, és inkább éhen hal, mint hogy 10 forintot elköltsön.

Utóbbiról nem tudok jó véleménnyel lenni. Ameddig valaki csak a saját életét nehezíti meg, addig felőlem azt csinál, amit akar. De az ilyen ember jellemzően a környezetére is negatív hatással van. Tudom jól, van ilyen rokonunk.


Ami pedig engem illet, nem vagyok a pénzszórás híve, de az eszetlen önsanyargatásé sem. Ha valami kell, akkor megveszem, nem fogok fintorogni, hogy jaj, pénzt kellett rá költenem. Úgy vagyok vele, hogy többre megyek, ha kényelmesen élek, mint azzal, ha a ülnék a folyamatosan értéktelenedő pénzemen.

2017. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!