Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert nem tudok aludni?...

Miert nem tudok aludni? Szinte minden ejszaka 2/3/4h fekszem le reggel 8/9 kelek es egesz nap robotolok.

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A neten olvastam olyat, hogy a késő éjszakába nyúló képernyő nézés gátolja a melatonin hormon termelődését, ami a jó alvást biztosítaná. Főleg a képernyő kék színei gátolják, de lényeg hogy világít az egész.

Persze nem biztos hogy emiatt nem tudsz aludni, ez csak egy lehetséges magyarázat.

2017. febr. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az kènyszeres gondolkodás miatt.
2017. febr. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert idegbeteg vagy.
2017. febr. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet túl sok kávét iszol, vagy inszomniás vagy.
2017. febr. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
próbáltál már este 9-10 körül menni aludni? elég kevés embernek elég olyan kevés alvás.
2017. febr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Vannak emberek akiknek 5 óra alvás elég, de a kérdés hogy milyen a közérzeted? Mert ha teljesen energikus vagy, akkor lehet ha te is abba az 1%-ba tartozol akinek ilyen fura rendellenessége van.


Engem az egész napos robotolás tuti kiütne nap végére. Amúgy ami fontos, a tervezett lefekvés előtt 30 perccel NO tv, NO okostelefon, NO számítógép stb.

Inkább vegyél egy könyvet és olvass, abba lehet ha beleálmosodsz, altatót rendszeresen ne szedj (szerintem), mert egy idő után szinte immunis leszel rá, s nem biztos hogy az igazi problémát az megoldja.


Kérdés még az hogy hány éves vagy. Mert 2-8 ig a 6-óra alvás sokszor szinte átlagos a nyugdíjasoknál, mert ők se tudnak aludni mint te. De ha fiatal vagy akkor fura.



De először itt amiket írtunk azokat próbáld meg lefekvéskor. Szerintem már ma este vegyél egy könyvet a kezedbe, vagy valami, és rakd ki a szobádból az elektronikus dolgokat. Nekem még ami segít: estére jobban bemelegítem a szobámat, a meleg szintén kiüt, illetve sokszor próbálok "meditálni" mikor nem tudok elaludni, szimplán nem gondolok semmire, csak pl. a légzésre koncentrálok, ilyenkor kiürül a fejem a problémaáradattól ami a vállamon van, ajánlom neked is, ha gondterhelt vagy, s este nem tudod kiverni a fejedből a sok hülyeséget.

2017. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat,a javaslatokat ki probalom. 28 eves vagyok ez mindig is igy volt altatot pedig soha nem szedtem
2017. febr. 18. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!