Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

20 éves lány, egyik jó barátnőm. Kb 5 éve ismerjük egymást és mindig is szorongó típus volt, de reméltem, hogy ezt egyetemre kinövi... nem volt túl jó a gimiben az osztályunk, a fiúk volt hogy piszkálták. Kevés az önbizalma..

Mondok példát: nem mer felszólalni órán, feleléskor elcsuklott a hangja és remegett a keze nagyon, boltban vásárláskot is stresszel, barátja még nem volt és nem is nyit a fiúk felé mert nincs önbizalma és mert a szülei is úgy nevelték valószínüleg ( sokat viccelődött azzal, hogyha hazavinne egy fiút akkor az apukája elüldözné a srácot). nem engedik el bulizni, kb mindig csak otthon van és tanul, néha én elrángatom moziba meg hasonlók, meg van egy két régi barátnője ( akiket én nem ismerek). Mindenkivel kedves de nem mer megnyílni.. Most hogy egyetemre járunk és kevesebbet találkozunk, már kezdem azt észrevenni, hogy velem is csak ilyen általános témákról beszél mint pl a suli...

szeretném ha kicsit kilendülne ebből mert látom rajta hogy nagyon szorong ( régen én is ilyen voltam de már kinőttem). viszont nem mondhatom neki azt, hogy na menj el pszichológushoz mert azon biztos megsértődne...


2017. febr. 18. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Beszélj vele őszintén mondd hogy látod rajta mennyire szorong, és hogy emiatt te nem ítéled el, de szeretnél neki segíteni hogy változzon mert neki is jobb lenne, sőt neki lenne a legfontosabb, mert így keserves élete lesz... Valami ilyesmivel lehet próbálkozni, azt majd eldől mit válaszol, akarja e vagy sem. Ha igen akkor ha nem is feltétlen pszichológust de lehet neki ajánlani önbizalom kérdésével foglalkozó könyveket, ezekből is lehet valamennyit tanulni. Azt nem mondom hogy garancia, de valamennyi javulás elérhető.
2017. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!