Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lusta vagyok, ha fiatalon...

Lusta vagyok, ha fiatalon nemcsak dolgozni szeretnék?

Figyelt kérdés
6 órában dolgozom egy cégnél adminisztrátorként, mellette alkalmanként magánórákat adok, így havonta 100-120 ezer forintot keresek. Tudom nem sok, de nekem most bőven elég. Két barátnőmmel bérelek egy lakást, így ez elég olcsón kijön, a többi pénzből simán megélek, még félretenni is tudok 10-20 ezer forintot, ha épp több tanítványom van. Szeretnem a munkahelyem, 2-kor végzek, mindenre jut időm, sportolni járok, nyelvet tanulok. Jó baráti társaságunk van, gyakran jönnek hozzánk vendégek vagy együtt elmegyünk valahová a hétvégén. A szüleimnek nem tetszik az életmódom. Azt mondják lusta vagyok, fel kellene már nőnöm, normális teljes munkaidős állást keresnem és nem csak lébecolni. Szerintetek igazuk van? Lusta lennék? 24 évesen olyan nagy baj, hogy valaki még inkább szórakozni szeretne, nemcsak dolgozni? Szerintem a legtöbb fiatal ilyen idősen még így él.
2017. febr. 24. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

én maximálisan egyetértek veled. főleg itthon, ahol arra törekedik az ember, hogy minél kevesebb legyen a fizetéslevonás. régen lehet fontos volt a teljes munkaidős állás, amikor az ember azért dolgozott, hogy mire oda jut, minél több legyen a nyugdíja, de manapság, ahol az sem biztos, hogy kapunk-e nyugdíjat, minek törekedjek arra, hogy minél több adót fizessek a semmire?


ezek mellett meg képzed is magad tovább, tehát ha oda jutnál, hogy tovább szeretnél lépni, akkor meg is van rá az esély, hogy tudnál. nem értem, mi a gondjuk szüleidnek.

2017. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek akarsz megfelelni vagy saját magadnak?
2017. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjabol en is igy elek, es a szuleim tamogatnak is abban, h ez jo. Ha neked jo, ne valtoztass rajta! :)
2017. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 benike42 válasza:
100%
Nagyon jol csinalod! Es buszke lehetsz magadra! Ha neked ez igy jo akkor akkor miert fontos mas velemenye? Sok embernek azert nem tetszik mert irigykedenek!
2017. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És a szüleid szerint az a napi plusz két óra mégis mi a francot számítana? Semmi garancia nincs arra, hogy kilencven évig fogsz élni és lesz értelme gyűjtögetni a legdolgozott munkaéveket, legalább hadd élj most úgy, ahogy neked jó. Nem robotok vagyunk, a "felnőttség" nem egyenlő azzal, hogy tizenhat órás műszakokat tolunk minden nap és feláldozzuk magunkat, a hobbijainkat és a szociális életünket.
2017. febr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na hát igen, ki tudja, hogy létezni fog 2060-ra a nyugdíj fogalma.
2017. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Társasági életet élni, szórakozni, szociális kapcsolatot ápolni és sportolni úgy is lehet, hogy az ember nem hatórás adminisztrátor, éppen annyi pénzért, amennyiből elvan egy bérelt szobában.
2017. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!