Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy gondolatban...

Miért van az, hogy gondolatban teljes mondatokat tudok alkotni, de ugyanaz hangosan csak helytelen félmondatokban jön ki a számon?

Figyelt kérdés
Ja, és még akadozik is a beszédem. Elég kellemetlen tud lenni... hogyan tudok javítani a beszédemen?

2017. febr. 25. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyedül vagy, akkor a "gondolatban elöjött" mondatokat mondd ki hangosan, beszélj minél többet magadban, és akkor megszokod a hangos és folyamatos beszédet.
2017. febr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyedül vagy akkor megy? Nem lehet ,hogy túlságosan zavarban vagy más emberek társaságában? Vannak barátaid? Velük, hogy megy a kommunikáció?
2017. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
45%
Egyszerű, rossz a beszélő készséged. Beszélj sokat és akkor majd idővel javulni fog!
2017. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
33%
Ja és szerintem ne magadban beszélj, mint valami nemnormális, hanem a többiekkel minnél többet!
2017. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a hangos olvasás is sokat segített... aki nem beszél rendszeresen sokat, csak úgy átlagos mennyiséget amit a mindennapi kommunikáció megkíván, nem is sejti milyen gyorsan kifáradhat az ember tüdeje...
2017. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es: ÉPPEN HOGY fontos lenne, hoyg amikor EGYEDÜL van, akkor beszéljen hangosan, mert CSAK AKKOR szokja meg, hogy beszél is, nemcsak kigondol valamit.


És mivel AZ A BAJA, hogy MÁSOK ELÖTT nem tud/mer beszélni, EZÉRT értelmetlen ötlet kapásból azzal erölködni - mert úgysem sikerül!

2017. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Beszédakadozásnak hivatalosan szokincshiány az oka
2017. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Evelyyn671 válasza:
0%

Ez nálam is előszokott jönni.Valamit eltervezek, el is mondom magamba, majd amikor eljön az idő, hogy leírjam vagy kimondjam őket, elfelejtem és csak tőmondatokban ejtem ki azokat.Ez szerintem a stressz, az izgattotság jele, mármint...Tegyük fel, vizsgázol, úgy érzed hogy tudsz mindent és készen állsz vizsgázni.És amikor eljön az idő, a folyamatos izgattotságtól szinte majdnem minden kimegy a fejedből és csak halvány emlékeid vannak arról, amit tanultál...Erre találták ki a puskázást.:D

De persze ez nem mindenkinél így van.:)

2017. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!