Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sorozatok amik segítségével...

Sorozatok amik segítségével könnyen lehet tanulni angolul? 17/L

Figyelt kérdés

Tudtok olyan sorozatot aminek a segítségével könnyen tanulható az angol?


Meg olyan oldal kéne amin úgy vannak fent a részek hogy magyarul feliratozva van.


2017. márc. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a magyar feliratot olvasod közben akkor nem használ sokat, amúgy az a baj az ilyenekkel (tapasztaltam), hogy folyton meg kell állítani, és ki kell keresni az ismeretlen fogalmakat xd


Angoltanárom szerint ez úgy hasznos, ha olyasmit nézel meg angolul angol felirattal amit már láttál magyarul, és tudod a sztoriját. Ő elsősorban a filmeket javasolja, egyébként csak írd be google-ba a sorozat címét meg azt, hogy with subtitle


F/18

2017. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen magyar felirattal tényleg semmi haszna, angol felirattal pedig csak akkor, ha van egy stabil 3000-4000-es szókincsed máskülönben azt fogod csinálni, mint én, hogy kvázi képkockánként pause-olod a filmet és ezerrel bújod a szótárt. :D

2 perc múlva meg már azt se tudod, miről szól a film.

2017. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyat nézz, amit többször láttál és már-már tudsz kívülről. Én pl most Jóbarátokat nézek, legalább 6x láttam magyarul, mindenre emlékszem, így a sztori teljesen megvan mindig, viszont a kifejezések és a kiejtés tapad rám ezerrel.
2017. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit off-nak tűnhet, de én videoklippeket nézegeteg/hallgatok youtube-on felirattal, vagy csak a zenét felirattal.

Bizony hatásos!

2017. márc. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első két válasszal abszolút nem értek egyet. Igenis van haszna annak, ha magyar felirattal nézel valamit. Én anno nulla angoltudással vágtam bele a feliratos sorozatok világába, és pár év alatt sikerült annyira felfejlődnöm, hogy a legtöbbet ma már felirat nélkül is megértem. Egyedül azokkal van még gondom, amiknek sajátos nyelvezete van. Ilyenek pl. a kórházas sorozatok.


Bármilyen sorozatba is fogsz bele, mindig lesznek visszatérő szavak/kifejezések amik előbb-utóbb berögzülnek az agyadba. És ezeket nem fogod elfelejteni. Többet ér, mintha bemagolnád.


Én azt tanácsolom neked, hogy nyugodtan vágj bele a magyar feliratos sorozatok nézésébe. Ha úgy érzed, hogy már sok dolgot megértesz, válts át angolra. És a végén el is hagyhatod a feliratot. :)


Én a SorozatBaráton szoktam sorozatokat nézni, ha szeretnéd, küldhetek oda meghívót :)

2017. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!