Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo segítségével mennyire...

Duolingo segítségével mennyire lehet megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
vagy valaki valami jobb módszert?

2015. aug. 14. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Ez kimondottan jó rendszer, ha minden nap gyakorolsz vele, és ami nem sárga, azt meg ismételgeted. Ha nem arra mégy, hogy minél elöbb végigérj, hanem hogy alaposan begyakorlod, akkor tényleg megtanulod vele a nyelvet.


Az erös alapfok és a középfok körül mozog.

2015. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 piriiiii ***** válasza:
70%

Szerintem csak akkor segít, ha tényleg semmit nem tudsz, jó kiindulási alap.

Erős hármasra érettségiztem középszinten, szóval nem vagyok egy jó angolos, de elég hamar ráuntam erre a programra, mert semmi újat nem mutatott...

2015. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
az elején járok, már most tanultam pár dolgot, egyenlőre tetszik :)
2015. aug. 14. 14:08
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
ma 14:03-as: ha az elején feladtad, akkor ne mondj véleményt. Ugyanis - bármilyen meglepö - elöször az alapokat veszi és csak késöbb a nehezebb részeket. Ha végigcsinálod, akkor sokat elérhetsz vele. PErsze ha eldöntöd, hogy nem akarod, akkor nem tanulsz belöle semmit.
2015. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok, minden elözetes nélkül kezdtem bele, most vagyon a 135 napnál (amit folyamatosan végigcsináltam) és szerintem igen jó. Fokozatosan emelkedik a szint, egyre nehezebb részek jönnek elö, viszont megvan a lehetöséged, hogy ami nem, vagy nem jól megy (még), azt addig ismételd, amíg berögzül.


A napi minimum pontot célszerü alacsonyra állítani (10 pont), mert azt könnyen el tudod érni, és nem szakad meg a folyamatosság, viszont többet bármikor csinálhasz.


Nekem a 10 van beállítva, de a legtöbbször 50-60 pontot is összehozok egy nap.

2015. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 piriiiii ***** válasza:
70%
Először csináltam vele egy tesztet, ami felmérte, hogy mennyire tudok angolul, tehát magamhoz képest kellett volna feladatokat adnia.
2015. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, de csak alapnak jó, attól, hogy végig csinálod még nem fogsz megérteni teljesen egy cikket, beszélni meg főleg nem. A középfoktól még azért messze van szerintem az a tudás amit ezzel szerzel.
2015. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igazából csak annyi lenne a célom, hogy pl egy fesztiválon vagy ilyesmi helyen el tudjak beszélgetni egy angollal
2015. aug. 14. 15:13
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Ahhoz önmagában kevés.
2015. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Négyesre érettségiztem angolból, nyelvvizsgáztam is, azóta fejlesztettem is a tudásom, őszintén, ez a Duolingo csak arra jó, hogy nagyon alap dolgokat megtanulj vele, azokat viszont jól megtanulod, és tartós lesz, mivel hallod is a szöveget, van, ahol képről kell beírni, olvasod is, szóval egyszerre többféle módon közelíti meg ugyanazt a feladatokkal, viszont sokszor a jó választ hibásnak veszi a komolyabb nyelvtani résznél a vége felé, amit nyelvtani könyvben szabály szerint leírnak, sokszor hibásnak hozza ki, szóval nekem sok újat nem adott, csak kicsit erősítette az alapfogalmakat és nyelvtani részeket, erre megfelel.
2015. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!