Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nő lány asszony, melyiket...

Nő lány asszony, melyiket kire mondják?

Figyelt kérdés
2017. márc. 3. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányt a fiatalokra. Mondjuk 0-25 éves korig. De mondjuk egy 80 évesenk a 40 éves is lehet még lány. A nő 18 év felett azt mindenkire mondják, aki már felnőtt. Az asszonyt pedig arra a nőre mondják, aki már férjnél van, vagy elmúlt már negyven éves
2017. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindnek van többféle jelentése tájegységtől, helyi kultúrától függően.

A menyecske a gyermektelen házas nő, asszony a gyermeket szült (házas) nő.

Lány, aki még nem ment férjhez, nő, aki felnőtt (nem gyerek) és nőnemű.

Kisebb eltérések lehetnek. Pl. "lány" lehet minden nőnemű, kortól függetlenül, családi állapottól függetlenül. "Nő" = "valakinek a nője", barátnője, vagy hozzá valamilyen szempontból közelálló nőnemű lény.

"Asszony" lehet a gyermektelen férjes nő is.

2017. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez szokás és környezet függvénye.

Lánynak nevezik általában 25 éves korig, de például 18 felett használják a fiatal nő kifejezést is.

Nő, a felnőttek függetlenül kortól, családi állapottól.

Asszony: a családos, házas nő.

De használnak olyan kifejezést is, hogy fiatal asszony. Ezt általában idősebbektől hallom. Engem is gyakran szólítanak fiatal asszonynak, pedig élettársam van csak.

2017. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos átfedések vannak azért. Pl lehet LÁNY 80 éves NŐ is, ha sosem volt férjnél. Továbbá az ASSZONY is NŐ.

De kormeghatározásra valóban úgy használják, ahogy előttem írták.

2017. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Óvodáskoromtól kezdve voltak, akik kisasszonynak hívtak. A szomszéd pedig szomszédasszonynak.

A jegyes férfiak menyasszonyomnak mondják a leendő feleségüket, még az esküvő elején is, este pedig átöltözik menyecskének a nő általában, még az ünnepség alatt. Akkor már nem menyasszony.

Nézegettem az OKJ-s szakmákat, és láttam egy olyat, hogy szállodai szobaasszony, előfeltétele nincs.

Na meg kortól függetlenül, pl. igazgató asszony.

Persze lehet igazgatónő is.

Szobalány is, konyhalány is hétköznapi nyelvhasználatban.


De már újszülöttekre is mondják, hogy nőnemű. Meg hogy pl. 3 nő van most már a családban, nem érdekes, hogy még csak 1 napos az egyik.

Vki asszonykának nevezi, az újdonsült, fiatal középiskolás barátnőt is.

Összeköltözés után ott van a háziasszony megnevezés is. Lehet, h. csak 20 éves, mégis az.

Meg testvérek esetében, pl. nővérem, nem pedig lányvérem.

kapcsolatban, pl. barátnőm, nem pedig barátlányom, lányom. Pedig fordított esetben, a lányok szokták mondani, hogy ő a fiúm. A szülők mondják, hogy ő a lányunk, ő pedig a fiúnk, miközben fiunk lenne a helyes.


Babakocsit tologató anyától meg szokták kérdezni, hogy gyerek-e, ami a babakocsiban van. Azt felelik, hogy persze. Rákérdeznek a nevére, válaszolják, hogy pl. Anna. Hát akkor az nem gyerek, hanem lány. A mai napig előfordul.

Azt is tapasztaltam, hogy az ember kifejezést férfira értik általában. Pl. a fiatalemberek vagy hölgyek is tudják ezt a tananyagot. Pedig fiatal hölgy lenne a hölgy, a fiatalember, pedig fiatal férfi helyesen.

Csak amikor a népet emlegetik, szokták mondani, hogy emberek, nem szerint csak akk nem választják szét.

A gyerekeket is csak általánosságban nevezik így, bár egyre többször hallani a lányokat is gyerekeknek nevezve.

Én pl. nem mehettem a gyerekekkel játszani. A gyerekek azt jelentették, h fiúk.

A bátyám gyereknek számított, én lánynak. Amikor huszonéves lett a testvérem, emberré vált.

2017. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nálam így van:

0-5:baba

5-12:kislány

12-30:lány

30-tól felfelé nő és asszony mind a kettő.

2020. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!