Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy hogy Magyaro...

Csak én látom úgy hogy Magyarország le van maradva?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünk Dániában él. Ott sokkal hamarabb megjelennak a legújjabb dolgok.pl vaníliás cola(ami lehet hogy itt még a mai napig nem jelent meg) de ne értsetek félre NEM a termékeken van a hangsúly hanem összeségében?!?!

A válaszokat előre is köszönö!


2017. márc. 4. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Matolcsynak van egy könyve: Éllovasból sereghajtó.


Én ezt az országot mostanában csak így hívom: Románia 2.


Szóval egy Ausztria vagy egy Németország enyhén szólva messze van, szerintem ez az ország előbb fogy el vagy a magyarok előbb szóródnak szét szerte a világban mint hogy ezeket utolérjük.


Ennyi. Románia 2.

2017. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a fejlett országokat azért nem érjük utol soha, mert addigra elfogy a magyar vagy viccesen fogalmazva mindenki lelép valahova, más országba.


A politikusok meg kimennek az utcára és nincs utca :D :D

2017. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akármit is válaszolunk erre a kérdésre előbb tisztáznunk kell valamit. Magyarország alig 30 éve független állam.És a mi országunk helyezte az egész történelem és jelen időben is speciális.

Nem szabad összehasonlítanunk magunkat olyan országokkal mint Dánia Németország vagy esetleg Franciaország.

HOGY MIÉRT NEM? azért mert -bár igaz h kisebb nagyobb megszakításokkal- de alapvetően ezek az államok függetlenek voltak. Magyarországot a történelem folyamán többször megalázták kisemmizték, gyakran a nagyhatalmak "fogtak" össze ellenünk(nem kell összeesküvés elméletet látni benne, értsd ahogy kell)és NAGYON sok olyan eset volt h éppen hogy csak túléltünk időszakokat.

Basztunk el dolgokat? IGEN Tettünk hülyeséget? NEM KEVESET? Ártatlanok vagyunk? VITÁN FELÜL NEM

EGYÉNI meglátásom szerint egy olyan szétb*szott ország próbál az utóbbi néhány évben talpra állni ,akit ugyan az a politikusi réteg rabolt ki a kommunizmusban és az után is.igy ebből kvöetkezik az h valóban lemaradottak vagyunk

SAJÁT véleményem szerint itt nem feltétlenül az kérdés h lemaradottak vagyunk hanem hogy önmagunkhoz képest hol tartunk?

Kérdésedre válaszolva nem ,nem csak te érzed ugy h elmaradott ország vagyunk.De nem gondolnám hogy alapvetően ez egy rossz putri ország lenne ,vagy nem gondolom hogy az előző válaszolóhoz képest "rómánia 2 " lennénk

2017. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Lemaradt az ország, de semmi sem esélytelen.

10 ezrek mennek el az országból, és köpködnek Magyarországra az interneten, miközben ugyanolyan kulimunkát végeznek kint, mint amit Magyarországon csinálnának. Több pénzért? Hát, ha valakinek az a célja, hogy közmunkázzon, csak 80 ezer helyett 300-ért. Én számomra, és a jövőbeli generáció számára egyébként kedvezőnek érzem a helyzetet (fiatal vagyok). A tirpákok elmennek, mi kevés fiatal ittmaradunk (talán). A lehetőség a miénk lesz arra, hogy összeszedjük a szart, és kezdjünk vele valamit. Nekem a példaképem egy, a patrióta énem által el nem ismert ország, Szlovákia. Voltam ott többször is, és nagyon jól csinálják. Nem űzték ki, és utálták ki az oroszokat a 90-es években, ez jó döntés volt, és egyébként is... Szépen vezetik a független államukat. Magyarország is képes erre, max az emberek 80%-a nem akar a saját hazájában egy hazafi "bennszülött" lenni, inkább migráns lesz egy másik országban, ahol lenézik, soha nem fog oda beilleszkedni. (ismerek egy olyan sztorit, hogy egy pár kb. 8 éve él Angliában, gyerek is oda született, de még mindig küldözgetnek nekik olyan leveleket, hogy "migránsok takarodjatok innen") És egyébként ebből a migrációból a nyugat-európai embereknek is elege lesz szerintem előbb-utóbb. Pont nekik nem lesz majd hely a saját országukban.

Minden lehetséges. A válaszom befejezéseként egy idézet...



"Hazádnak rendületlenûl

Légy híve, oh magyar;

Bölcsõd az s majdan sírod is,

mely ápol s eltakar.


A nagy világon e kivûl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."

2017. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%

#4: Több pénzért, bizony. Mert kint jobban számít az, amit dolgoznak és amit létrehoznak, mint itthon. És a több pénz azért kell, hogy ne éhezzen a gyerek. Vagy ne menjen tönkre az egészségük a ki nem fizetett és le nem könyvelt túlórák miatt, nem megfelelően biztosított munkakörnyezetben.

Nem fognak beilleszkedni egy másik országba? Az összes kivándorolt ismerősöm tökéletesen beilleszkedett. A gyerekeket szó nélkül elfogadták az iskolákban, mivel normálisan viselkedtek. A felnőtteken látták, hogy jó dolgozók és dolgozni akarnak, ezért szintén könnyen beilleszkedtek.

10 ezrek mennek el és köpködnek? Te is ugyanúgy köpködsz az általad "tirpáknak" tartott nemzettársaidra. Én simán megélhetnék itthon, de az általad képviselt burokban élő szint miatt nem fogok maradni. Minden lehetséges, de az ilyen szintű demagóg és korlátolt felfogással tökéletesen tesznek jó páran azért, hogy ne lehessen minden lehetséges.

2017. márc. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

A vanìliás cola nálunk kb 10 èvvel ezelőtt volt kaphatò mindenfèle kiszerelèsben, majd betiltották mert rákkeltő.

De attòl kaphatò pl a Müllerben, aluljáròkban Pesten, nagyobb 100 forintosokban, gyakran veszem èvek òta mert finom.

A kèrdèsedre a válasz: olvasgass törtènelemkönyveket.

Üdv,

2017. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Hozzátenném, hogy azért itt van áram, kaja, internetelérés, víz, fűtés, McDonalds stb. Afrikában, Ázsiában, Délamerikában - tehát az emberiségnek "csupán" 2/3 része ennél JELENTŐSEN rosszabb körülmények között él. Szóval mihez képest.
2017. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6.Ha nem látszana leírom külön hogy NEM a terméken van a hangsúly!😉

Én is üdvözöllek!

2017. márc. 8. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Akármi, csak szidhasd az országot, igaz?
2017. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Én pl. nem szidtam az országot, hanem rámutattam a hibáira. Válaszoltam a kérdésre és rámutattam arra, hogy miért mennek ki ennyien.

Eredmény? Le lettem pontozva. Ezek után, mégis miért érdemelne többet ez az ország, minthogy szidjam? Akárhol, akármikor, akármilyen építő dologba fogtam, semmi értelme nem volt. Külföldön ugyanilyen szinten több ismerősöm is sikeres céget alapított.

Fel kéne nőni és nem hisztizni. Mindjárt máshogy tekintene a következő generáció a saját népére.

2017. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!