Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Youtube-generációról?

Figyelt kérdés

Vannak fiatal korosztályú egyének, akik úgy döntenek, hogy videókat készítenek Youtube-ra, és ezt sok fiatal követi, nézi nap mint nap.


Viszont ezeknek a videóknak semmi értelme sincsen. Semmit sem ad, pusztán szórakoztat, viszont azt is alpári és primitív módon.


És vannak különféle találkozok is, ahol összegyűlik több ezer ember és együtt ünneplik ezeket a youtubereket.


Itt most kifejezetten fiatal videósokról beszélek, akik vlogokat készítenek, bemutatják azt, hogy nekik milyen jól megy, mennyire menők, filozófiálnak a semmiről, miközben pénzt is kapnak érte és körülrajongják őket, azt elhitetve velük, hogy ők is érnek valamit.


Igazából én azokat a fiatal embereket nem tudom megérteni, akik ilyeneket néznek. Mi vesz rá egy embert, hogy más életét nézze több óráig nap mint nap? Az megint más, hogy például Dancsó Péter csinál egy új videót, és azt megnézi, az pár perc. Azzal nincs problémám, annak legalább van valamennyi értéke és közlése.


És ami a legelszomorítóbb szerintem: Többnyire ezek főállásban ezzel szeretnének foglalkozni, hogy videókat készítenek, és ezért kapnak pénzt, ebből szeretnének élni.


Sokan mondják, hogy a TV káros, és hogy ma már a Youtube az új TV, és hogy mennyire jó, mert hogy mennyi értékes és változatos tartalom van. Szerintem rohadtul nem, úgy kell kibányászni az értékes tartalmat.


2017. márc. 11. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A valóvilág is egy sz*r volt, mégis sokan nézték.. Általában ezeket a selejteket azért nézik, mert az elején a kedvelt minecraft játékkal fel futtatják magukat, és az évek alatt bebeszélik maguknak, h ez milyen jó videós.. Közbe meg bárki képes rá.. Vágni, szerkeszteni vegassal kb. Félóra alatt megtanulható bárki, ha nem teljesen retardált pl.; Molnár Krisztián, vagy filmkiller Zoli (pedig ezek agyilag amőba szinten állnak) meg tudja csinálni.. Egy olyan videóst nem tudok mondani, aki kiemelkedően jó, vagy egyedi..
2017. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ellenpélda Yello Rambo, de ő nem is a tipikus YT-generáció tagja, mert nem tini vlogger
2017. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a TV sem káros, csak ahogy első is utal rá, nem a valóvilágot meg az éjjelnappalbudapestet kell megtalálni.


youtube-on sem kell az értéket bányászni. ha nincs ötleted, akkor elfoglalod magad mással, de ha van, nyilván arra fogsz rákeresni, ami érdekel, és jónak találod.


én is alapvetően gáznak találom azt, hogy mások mennyire agyhalottak, akik pl. Molnár Krisztiánon röhögnek, de én például soha egy percet sem néztem az ő tevékenységét...tehát nekem nincs ebből problémám, az meg egyéni probléma, hogy valaki ezt nevezi viccesnek, szórakoztatónak.

2017. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a youtube-ra rengeteg ipari hulladék kerül fel, egy halom kifejezetten hasznos ismeretterjesztő anyag is fellelhető rajta.

Szerintem azokkal az emberekkel sincs probléma, akik videók feltöltésével szereznek pénzt. Találtak egy módot, amivel önmagukat, illetve másokat is szórakoztatnak, és még pénzt is keresnek vele. Valamilyen szinten tisztelendő is, hogy némelyek képesek kifogni és körüljárni egy témát, ami meglehetősen széles célközönséget foglalkoztat hosszútávon.

Az már más kérdés, hogy némelyek csak értelmetlen gyökérségeket hánynak ki magukból, ezt pedig több millióan nézik, mert szórakoztatónak találják. Kegyetlen ez a világ, nem csak a kifejezetten minőségi munkát értékelik. Semmi értelme ezen rágódni. :D

2017. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"A valóvilág is egy sz*r volt, mégis sokan nézték"


Pontosan azért nézték, hogy tudjanak szórakozni mások emberek nyomorán, és azt mondhassák: hú, ennyire még én sem vagyok hülye, hát ezek itt? És akkor jól érzi magát a tescos árufeltöltő, hogy ő is ér valamit. Ezek pont ezért vannak. Vagy ott vannak a kvízműsorok, és amikor egy teljesen hétköznapi, egyszerű kérdésre nem tudja a választ a játékos, a néző azt érzi, hogy ő bizony tudja, tehát ő is hasznos és ér valamit.


Igazából a kérdés azért született, mert az idegesít engem, hogy körül is rajongják ezeket, és sokan ezt tűzik ki maguknak célul, hogy ők youtuberek lesznek, mert ez a népszerűség és az elismertség gyors útja. Ettől valakinek hiszik magukat, ha jön a sok feliratkozó. Bármilyen hülye vagy, vagy bármilyen csúnya, ebből előnyt kovácsolhatsz, és érték lesz a butaság és a csúfság is.

2017. márc. 11. 20:04
 6/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"maguknak célul, hogy ők youtuberek lesznek, mert ez a népszerűség és az elismertség gyors útja"


Na bumm. Ez ugyanolyan, mint hogy régen mindenki színész, énekes, versenyző akart lenni gyerekként. Mindenki arról álmodik (főleg a magyar) hogy a legkisebb erőbefektetéssel sok pénzt keres, azt csinálja amit szeret és dől a lé. Aztán a többség felnő és elmegy dolgozni.

2017. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!