Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budán vagy Pesten jobb élni...

Budán vagy Pesten jobb élni társadalmi szempontból?

Figyelt kérdés
Életminőség, társasági élet, színvonal, emberek, közlekedés, szórakozás, bevásárlás szempontjából?
2017. márc. 11. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy ezt kell mondjam de egyik sem az a filléres hely, a bevásárláson és közlekedésen kívül. Ha van pénz, akármelyik jó választás.
2017. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mind Budán, mind Pesten belül nagyon különböző részek vannak.


Bevásárlás szempontjából inkább a pesti oldalon vannak az olcsóbb peremkerületek, de a belsőbb városrészek Pesten is nagyon drágák. Ugyanakkor elképzelhető, hogy a budai oldalon is van néhány olcsóbb üzlet, bár valószínűleg kicsi számban.


A tömegközlekedés mindkét oldalon néhány vonalon tűrhető, a többi helyen pocsék.


Társasági élet/szórakozás szempontjából összeolvad a két rész, mivel az emberek szórakozás/közösségi élet/stb... szempontjából még inkább átjárnak egyik oldalról a másikra, mint bevásárlás szempontjából.

2017. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Budapestet már nem lehet így két részre osztani, és összehasonlítani.

Rengeteg híd van a Dunán, metrók mennekbát alatta. A folyó már nem választja el igazán a két városrészt, mint az az 1700-1800-as években lett volna...

Kerületeket sem lehet teljesen összehasonlítani, mert szinte mindegyiknek van puccos és lepattant része is.

2017. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Még kerületen belül is teljesen más 1-1 rész.


Ha csak a 11-ik kerületet nézem, akkor egymás mellett BME, ELTE, vagy 5-10 kollégium, ALLEE. Kicsit arrébb meg lepukkant, elhagyatott gyártelepek, paneldzsungel.


De ugyanez Pesten 8-9 kerületekben is egyik utcában sétálóutca, turisták, irodák, 1 utcával arrébb meg cigánytelep.

2017. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Budán, a II. kerületben a legjobb élni e tekintetben.
2017. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

"Szinte". Így, ahogy írod. Abban a kerületben kell élni, amelyiknek nincs lepattant része.

2017. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Abban a kerületben kell élni, amelyiknek nincs lepattant része."


Van ilyen kerület? És ha igen, melyik az?


Ráadásul az "előkelőbb" részek bevásárlási szempontból drágábbak, rosszabb a tömegközlekedésük.

2017. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon kerület függő. De én valahogy Pestet jobban szeretem (najó itt is nőttem fel, szóval lehet, hogy elfogult vagyok:D). Több itt a szórakozási lehetőség, jobban pezseg az élet. Főleg, hogy a "budai életstílus" (1.-2. kerületiek) nagyon fent hordják az orrukat, az borzasztó, de amúgy Buda se rossz :)

Az én kedvenc részeim: újlipótváros, astoria, deák tér körnéyke, illetve budán a corvin negyed.

2017. márc. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!