Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb: az illem...

Melyik a fontosabb: az illem vagy az erkölcs?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést, röviden a következő a szituáció: valaki nem eszi meg a nagynénje főztét, mert nem ízlik neki, inkább rendel ételt máshonnan, erre a nagynéni kiakad. A válaszadók úgy nekiestek a kérdezőnek, mintha legalábbis azt írta volna, hogy ráöntötte a levest a nagynénje fejére, mert nem ízlett neki az.


Az illem valóban azt diktálja, hogy akármivel kínálnak, fogadd el, edd meg. Viszont ha erkölcsi szempontból szemléljük a dolgot, akkor sokkal fontosabb, hogy ne erőltess rá másra olyat, ami nem szeret. Legalábbis én biztos nem erőltetném rá a főztömet valakire, ha nem ízlene neki, elfogadnám a dolgot, és nem gondolnám, hogy emiatt nem tisztel/nem szeret engem.


Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 12. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Illett volna legalább pár kanállal enni belőle. És akkor nem bánt meg senki. Vagy mondta volna, hogy ne haragudj, most ettem, nem vagyok éhes. De rendelni bunkóság.
2017. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kompromisszum.

Nekem is vannak rokon gyerekeim. Tudomásul vettem, hogy vannak dolgok bizony amelyeket az istenért nem hajlandó megenni. Mivel ezzel tisztában vagyok, eszem ágában sincsen erőszakoskodni, amikor tudom, hogy jön, olyan kajával kínálom amiről tudom, hogy szívesen megeszi.

2017. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Tudomásul vettem, hogy vannak dolgok bizony amelyeket az istenért nem hajlandó megenni. Mivel ezzel tisztában vagyok, eszem ágában sincsen erőszakoskodni, amikor tudom, hogy jön, olyan kajával kínálom amiről tudom, hogy szívesen megeszi."


Igen, én is pont erről beszélek. :)

2017. márc. 12. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az illem valóban azt diktálja, hogy akármivel kínálnak, fogadd el, edd meg."


Ebben tévedsz, ha valamit nem szeret valaki, akkor nincs olyan, hogy ILLIK megenni! Ez csak akkor van így, ha az ételt elvileg szereted, csak nem egészen olyan, mint ahogy szereted, akkor ILLIK enni belöle valamennyit.


"Viszont ha erkölcsi szempontból szemléljük a dolgot, akkor sokkal fontosabb, hogy ne erőltess rá másra olyat, ami nem szeret"


Ez meg enm ERKÖLCS, ez is CSAK illem kérdése.


Én háziasszonyként egy vendégnek (meg családtagnak is) csak olyat fözök, amit szeret. Ha netán valami miatt mégsem akarja megenni - mert valami van benne, amiröl nem tudtam, hogy nem ízlik neki, vagy valamiért nem tetszik -, akkor semmi esetre sem várom el, hogy a kedvemért megegye. Nekem CSAK AZ pozitív, ha amit eszik, az ízlik neki és csak azt eszi, ami jó esik!

2017. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Illett volna legalább pár kanállal enni belőle. És akkor nem bánt meg senki. Vagy mondta volna, hogy ne haragudj, most ettem, nem vagyok éhes. De rendelni bunkóság."


És ha éhes volt, de az az étel nem ízlett neki?

2017. márc. 12. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erkölcs fogalmának nézz utána, mert bajban vagy vele!
2017. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor is bunkóság mondjuk pizzát rendelni, ha valaki vendégségbe hívott. Ha nagyon nem jön be a kaja, kérjél mondjuk egy szendvicset.
2017. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!