Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 21 éves létemre a gyógyszet...

Ha 21 éves létemre a gyógyszetárban a gyógyszerész gyerekeknek való torokfertőtlenítőt akar adni, az utal valamire?

Figyelt kérdés
Mentem, kértem torokfertőtlenítőt, és egy olyant akart adni ami gyerekeknek való, pedig 21 éves vagyok. Ez arra utalhat hogy úgy nézek ki mint egy 5 éves, amiből ő azt hihette gyerekgyógyszer kell nekem?
2017. márc. 14. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ami felnőtteknek meg gyerekeknek is jó.
2017. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Fiatalnak nezel ki. Legyel ra buszke, biztos alomgyonyoru vagy...
2017. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra utal, hogy attól, hogy az van ráíva, hogy gyereknek jó, még jó felnőttnek is.

Csak fordítva nem szabad, felnőttnek való gyógyszert gyereknek adni.

Nyilván nem nézett 21 évesen 12 év alatti gyereknek.

2017. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Arra utal, hogy 5 évesnek nézel ki.


Facepalm.

2017. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem...

Igen, biztos 14 évvel fiatalabbnak nézel ki...

Mondjuk a természettudományos műveltséged tényleg egy 5 éves szintjén van, de nem akarok személyeskedésbe belemenni.

A gyógyszerész nem azt nézi, hogy a marketingesek milyen cuki szlogeneket, meg kabalaállatokat találtak ki egy gyógyszernek. Hanem azt, hogy vajon az mire, és hogyan hat. Egy torokfertőtlenítő nem fog személyit kérni a használójától, hogy leellenőrizze, tényleg 5 éves-e. Ugyanúgy fog hatni felnőttre is, csak bizonyos gyógyszerek gyerek-változatában kevesebb a hatóanyag, és/vagy finomabbra van ízesítve. Szóval nem azért adta azt, mert gyereknek nézett, hanem azért, mert biokémiailag az is megfelelt a problémádra.

2017. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy ugyanannak a gyógyszernek van felnőtt és gyerekváltozata is?

Legközelebb kérd a gyógyszeredet úgy hogy felnőttnek lesz.

2017. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmire. Egyetlen különbség szokott lenni a felnőtt és gyerek változat között mégpedig a hatóanyag tartalom és abból adódóan az adagolás. Pl egy alacsony súlyú felnőttnek a gyermek gyógyszer legnagyobbaknak szánt adagja is teljesen hatásos tud lenni.
2017. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én meg 5 éves koromban mindig Panadolt kaptam anyámtól, emlékszem, cuki elefántos volt a doboza.
2017. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bensdorp ***** válasza:
100%

Nem nézhetett gyereknek, mert 14 év alattiaknak nem adható ki gyógyszer. Talán félreértett, talán mellényúlt, de a legvalószínűbb, hogy gyermeknek és felnőttnek is egyaránt alkalmas lett volna.


Nem a Strepsils epres változata volt véletlenül a szóban forgó? Mert annak pl. nagyon gyerekes dizájnt tervezett a gyártó, hiába ugyanaz az összetétele, mint a többi Strepsilsnek. Ezek pl. adhatók is minden korosztálynak.


Ha szabad kérdeznem: milyen válaszokat vártál erre a kedélykeltő, költői kérdésre?

2017. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:

Utalhat arra, hogy az adott gyógyszer egyformán jó gyereknek és felnőttnek is...


Illetve a kis súly miatt is adhatnak gyerekgyógyszert. Nekem gyakran adnak gyereknek való köhögés elleni készítményt, illetve a fájdalomcsillapítóknál is a gyerek adag szerint kell eljárnom, mert 45 kg alatt vagyok.

2017. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!