Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 21 éves létemre a gyógyszet...

Ha 21 éves létemre a gyógyszetárban a gyógyszerész gyerekeknek való torokfertőtlenítőt akar adni, az utal valamire?

Figyelt kérdés
Mentem, kértem torokfertőtlenítőt, és egy olyant akart adni ami gyerekeknek való, pedig 21 éves vagyok. Ez arra utalhat hogy úgy nézek ki mint egy 5 éves, amiből ő azt hihette gyerekgyógyszer kell nekem?
2017. márc. 14. 11:53
1 2
 11/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Max fiatalnak néztek :D Húgomat is nézték már kiskorúak, és mikor ment gyógyszert kérni, megkérdezték, h felnőtt v gyerek csomagot kér :D :D :D :D


De képzeld, én már gyakorlatoztam patikában és egy öreg bácsi strepsils helyett sztriptízt kért, szerintem annál nagyobb korhatáros horror nincs

2017. márc. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 bensdorp ***** válasza:

#Sunshinedoll:

Ez a kérdés önmagában nem jelenti azt, hogy kiskorúnak nézték. Ahogy már írtam, 14 év alattiaknak TILOS gyógyszert kiadni, tehát ha kiderül, hogy valaki 14 év alatti (=kiskorú), nem kaphatja meg kíséret nélkül a gyógyszert. A másik, amit fontos tudni, pedig az, hogy a gyógyszerkiadóknak (gyógyszerészeknek és asszisztenseiknek) jogszabályi KÖTELESSÉGE megkérdezni minden gyógyszerkiadáskor, hogy adott készítmény kinek a részére lesz, különös tekintettel az illető korára (gyermek, felnőtt, idős) és speciális állapotokra (pl. terhesség, szoptatás), illetve társbetegségekre, allergiákra.


Szóval ha csak ebből a kérdésből gondolta a húgod, hogy 14 év alattinak nézték, azt több szempontból is rosszul gondolta.

2017. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!