Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sportot űz a spórolásból! Mit...

Sportot űz a spórolásból! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nő, akinek a férje beteges módon spórol.A pénzt,tehát a család bevételét ő osztja be.Csak az alap dolgokra lehet költeni,abból is a legolcsóbbat.Minden fillérre pontosan elszámolva.Nyaralás,szórakozás kizárva,mert az "hülyeség".A nő élne rendesen,de a férje betegesen smucig.Mi az oka ennek?Mit lehet tenni?
2017. márc. 15. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Válás..ha ennyire különböznek nem fog megváltozni!Előbb utóbb konfliktusokat szül a dolog!Az ilyen ember nem fog megváltozni!
2017. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem mindegy?
2017. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

El lehet valni.


Bar neked semmi kozod az egeszhez.

2017. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Lehet szegény családból jött. Én is úgy nőttem fel, hogy nagyon szegények voltunk, az utolsó fillérnek is megvolt a helye. Mindenből a legolcsóbbat kaptam, azt is, ha lehetett, használtan. Spórolásra neveltek. Ha kaptam valamit ajándékba, pénzt, édességet stb. mindig leszidtak, ha rögtön megettem vagy elköltöttem, mert hogy "tanuljam meg beosztani". Később már magamtól is mindig mindent eltettem későbbre, mert úgy voltam vele, hogy lehet, hogy évek múlva kapok legközelebb, és inkább különleges alkalomra tartogattam. Most már felnőttem, külföldön élek és rendesen keresek, de még mindig nem vagyok képes költekezni és fogyasztani, pedig megtehetném. Egy-egy szükséges, de nagyobb kiadás után hetekig pocsékul érzem magam, ha pedig kapok valamit ajándékba, hónapokig áll a szekrényben, mire ráveszem magam, hogy elhasználjam (általában akkor is azért, mert közeleg a lejárati dátuma), mert bennem van az, ami gyerekkoromban berögzült, hogy ki tudja, mikor kerülök olyan helyzetbe, hogy szükség lesz rá és nem tudok venni magamnak.
2017. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

"Neked nem mindegy?"


Szerintem valószínűleg ő lehet az illető férfi felesége, csak nem akarta úgy feltenni a kérdést.

2017. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem fogom sajnálni a nőt, mert az ő döntése, hogy vele van és vele marad.
2017. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Nőnek nincs külön bankszámlája? Külön fizetése?
2017. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
92%
Annyi pénzem lenne, ahányszor kiírtad már ugyanezt a kérdést...
2017. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ezt csak akkor lehetne megítélni,ha tudnánk,hogy mennyit keresnek és mennyiből élnek.

mert ha az a helyzet,hogy csak ilyen módon tudják kihúzni fizutól-fizuig,ahogy a legtöbb családban,akkor teljesen logikus a fickó és felelőtlen lenne ha nem így csinálna.

mert annak tényleg nem sok értelme van,hogy 1 hétig ünnepi lakoma,mozi,vásárlás,aztán meg 3 hétig zsömlén élnek,krumplis tésztán meg elmaradnak a csekkekkel.

és mit lehet tenni ha e miatt van?

minden héten veszel nekik egy 5ös lottó szelvényt...

2017. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!