Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyának,...

Hogyan mondjam el anyának, hogy más sportot akarok űzni, hogyan győzzem meg a fociról? FONTOS

Figyelt kérdés

Jelenleg uszodába járok elvileg hetente kétszer.(kb. havonta elmegyek 2-3 edzésre). Már mondtam anyának, hogy nagyon unom, és felesleges befizetni, mert nem nagyon járok, így felesleges pénzkidobás.

Amikor tudom, hogy délután edzésre kell mennem, akkor mondhatni sírógörcsöm van, hogy már megint menni kellene. Nagyon sokat lógok edzésről, például erre a hónapra is be van fizetve, de még egyszer sem voltam.

Mást szeretnék sportolni, valami olyat, amihoz lenne is kedvem. A foci az jó lenne, van lányfoci is a városban, illetve rengeteg másfajta sport az úszáson kívül. Amikor felhoztam témának, hogy inkább focizni szeretnék, akkor az a reakció, hogy szerinte az nem lenne jó, mert azért ahhoz nagy a mellem (ami abszolút nem igaz, az osztályban is nekem van a legkisebb, illetve még simán jók a kosár nélküli toppok is, még futásnál sem jön ki belőle?.


Szerintetek hogyan tudnám meggyőzni, hogy legalább had próbálhassak ki más sportokat is?


Bocsi, ha kicsit zavaros volt, de most is sírás határán vagyok ezzel kapcsolatban.

Szép napot mindenkinek! :)



2014. márc. 24. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Most így belegondolva szerintem az úszásnál sem szerencsés a nagy mell... :) De amúgy meg létezik olyan csudálatos találmány is, hogy sportmelltartó.
2014. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de egy óvodást sem lehet arra kényszeríteni, amit nem akar.

Egy normális szülő ezt meg sem próbálja, mivel a gyereke boldogsága a fontos neki, nem pedig valami más indíték, ami alapján kötelezné...

Mondd meg simán, hogy te márpedig focizni fogsz, és kész. Nem meggyőzöd, és nem az érveit várod, hanem kijelented.

2014. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szépen, határozottan a sarkadra állsz és karakánul kijelented, hogy gyűlölöd az egészet és már a gyomrod is fáj az idegtől ha menni kell. Ne is fizessenek be mert úgyis ellógod de ha nekik így is jó akkor legyen nem a te pénzed bánja de akkor sem mész többet úszni csak mert nekik ez tetszik.


Neked kellene menni nem nekik de neked meg nem tetszik. Engedtessék meg, hogy te dönts a szabadidődről legalábbis addig, amíg normális dolgot akarsz csinálni.

Ha nem engednek mást sportolni, otthon maradsz és szép nagy hátsót növesztesz.


Itt nem könyörögni meg sírni kell hanem elmondani a problémáid.

A többi focizós csajt nem féltik a melleik miatt? Ti nem vagytok olyan durvák, mint a fiúk és nem az olimpiára készültök.


Ha a foci ennyire rázós téma akkor valami mást kell előtérbe hozni de semmiképp nem szabad egy olyan dolgot erőltetni, ami elrontja az egész napod, heted.


Ha továbbra is ragaszkodnak az úszáshoz akkor szépen otthon maradsz elvégre nem kényszeríthetnek erővel.

Egy idő után szépen belátják, hogy felesleges erőltetni.

2014. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagy-nagy köszönet a gyors és hasznos válaszokért :) Ment a zöld kéz is :)

Am 14 éves vagyok, 2 évet jártam normálisan edzésre.

Teljesen igazatok van, amivel egyet is értek. Ezekkel a válaszokkal lelket is öntöttetek belém, ma pedig ha hazaérnek odafogok álnni, hogy ezentúl focizni szeretnék.

2014. márc. 24. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal, ezt biztosan meg lehet beszélni a szüleiddel, hogy nem akarsz úszni. De azért heti 2 alkalom úszás nem sok és ha nincs kifejezett undorod az úszástól, akkor azért vedd figyelembe, hogy az egyik legegészségesebb és legjobb alakformáló sport az úszás, ami a fociról azért nem mondható el. Persze ha tényleg rühelled az úszást, akkor nem szabad azt folytatni.
2014. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sowilo ***** válasza:

Ugyanígy voltam régebben, csak nekem kézilabdáznom volt kötelező, mert apám volt az edző. Rendkívül utáltam, és szar is voltam benne. Meccsen csak akkor engedtek pályára, ha már csak 5 perc volt a meccsből, és nyerésre álltunk. Teljesen fölösleges volt járnom.


Aztán fogtam magam, és nem mentem el több edzésre. Egy ideig anyám és apám kórusban ordibáltak velem minden alkalommal, aztán megunták. Aztán elkezdtem az atlétikát, és diszkoszvetésben szép eredményeim lettek.

2014. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!