Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire helyes...

Szerintetek mennyire helyes diákként nem dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves diák vagyok, egyetemista, de még a szüleimmel lakok. Korábban is amikor tehettem járogattam el dolgozni, mert már nem volt pofám elkérni minden hülyességre ( ide-oda belépőjegy, barátnői szülinapi ajéndékra a pénzt stb ). Átlagosan keresnek a szüleim, de azért nem vagyok full gazdagok rengeteg dolgot nem engedhetünk meg, és emiatt én sose kaptm zsebpénzt, stb. de mégis úgy gondolom hogy jól teszem hogy keresek saját magamtól pénzt mert jó érzés úgy venni bárkinek ajándékot stb hogy azt saját magamtól kerestem meg. Van egy barátnőm és pár ismerősöm, akiknek a szülei jól állnak és ők el se mennek dolgozni, 21-22 éves korukban is mindent a szüleik tesznek a fenekük alá, pl. egy bnőm havonta 30 ezret kap zsebpénznek, és a barátjának karácsonyra wellness hétvégét vett de ez olyan fura mert kb olyan mintha a szülei vennék vagy nemtom és szerintem 21 évesen ez gáz. persze tökjó ha anyagilag megengedhetik, de nekem akkor se lenne képem és számomra fura h ezek az ismerőseim egyszer se mennek el dolgozni, ha meg elfogy a zsebpénz panaszkodnak h most nem tudnak pl eljönni inni mert nincs pénzük.. annyira nem értem.. nem az irigység szól belőlem mert ha a szüleim jól állnának és támogatnának akkor is biztos járnék el dolgozni. szerintetek?

21L


2017. márc. 15. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon ügyes vagy.
2017. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem gáz. Ha megengedhetik magunknak a szülők, akkor nyugodtan segíthetnek. Az lenne a gáz, ha a nélkülözniük is kéne és a gyerek lustaságból nem dolgozna.

Megtehettem volna én is, hogy dolgozom az egyetem mellett és nem kérek otthonról, mert nagyfiú vagyok, viszont kivágtak volna az egyetemről, mert egy ilyen szakot lehetetlen munka mellett elvégezni.

Ha ez miatt áttesznek fizetősre, vagy kibukok, na az tényleg gáz lett volna.

2017. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kevés diák teszi meg azt, hogy "levesz néhány terhet" a szülei válláról. Ezért le a kalappal előtted, hogy Te ilyen vagy! :)

Akinek a szülei elég jól keresnek, azok nem kényszerülnek rá, hogy dolgozzanak suli mellett, így szerintem később nehezebb is lesz nekik, amikor tényleg dolgozniuk kell majd.

Akinek átlagosan keresnek a szülei, az kicsit érzi már, hogy jó lenne önállósulnia valamennyire az anyagiakat illetően, aki pedig szegényebb családban él, az kezdetektől tudja, hogy segítenie kell és meg is teszi a tőle telhetőt. (hiszen a saját érdeke is)

Egyébként én is dolgozom suli mellett, zsebpénzt Sosem kaptam, így legalább már nem kell kérnem tőlük pénzt semmire, önerőből meg tudom venni, ami kell, esetleg félretenni, vagy segíteni nekik, ha szükséges.

19/L

2017. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog, ha keresel saját pénzt, de nem kötelező. Én nem dolgoztam az egyetem alatt, elég sok órám volt, nem volt rá se időm, se energiám, kikészített volna, szóval nem érte meg. nem jártam sokat szórakozni, és nem kértem hülyeségekre pénzt a szüleimtől, amire meg szükségem volt, azt meg tudták venni, mert futotta rá. Nekem így jó volt.
2017. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem gáz. Ha megengedhetik maguknak, és a szülőknek nem jelent problémát, akkor hadd támogassák. Dolgozni se gáz.

Nem értem, miért csinálsz ebből ekkora ügyet.

2017. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!