Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hogy ekkora a különbség?

Hogy hogy ekkora a különbség?

Figyelt kérdés

Tudni kell hogy van egy terápiás kutyám (leonbergi fajtájú)


Az ismerősöm vezet egy wardolf-ovit. Megbeszéltük hogy elmegyünk hozzájuk egy amolyan 'Hogy kell bánni az állatokkal' címszó alatt. Tehát elmagyaráztam a gyerekeknek hogy az állatok is érző lények,simogatni nem tépni kell őket stb. Ez a beszéd előtt a gyerekek megsimogathatták a kutyusomat. Elképesztő! Óvatosan bántak vele,meghallgatták a szívét (a hátán keresztül :D ) a játék sztetoszkóppal aranyosak voltak.


Miután mindenki (az óvónők,a szülők,a gyerekek) szempontjából igen népszerű lett Havonta szoktam egy napot tölteni náluk a kutyámmal. Mindig hozok valami érdekességet amiről beszélhetek nekik aztán hosszasan játszanak.


Egy barátnőm tudomására jutott ez,akinek a gyereke egy közeli állami oviba jár. Hosszú úton-módon elintéztük hogy elvihessük az egyik nagycsoportba. Ugyan így volt az elején 2-3 perc ismerkedés aztán magyaráztam nekik. Viszont nagy kontrasztot véltem felfedezni. Itt a gyerekek a kutya szájába nyúlkáltak és szabályosan mutatni kellett nekik hogy hogy kell simogatni a kutyát. Szegény Frédi kutyám arrébb is ment. Miután elmondtam a gyerekeknek hogy hogy kell bánni a kutyákkal szintén volt egy simogatós játszós rész. Némi javulást észleltem néhányan csak simogatták,volt aki a másiknak mutogatta újfent hogy mit hogy kell de volt 4-5 gyerek akik egyszerűen képtelenek voltak bánni a kutyával. Hamar el is jöttünk soha vissza se megyünk.


Mitől lehet ekkora a kontraszt?



2017. márc. 17. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Korosztály?
2017. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Waldorf vegyítve van 3-7 éves gyerekekkel.

Az állami 6-7 éves volt a csoport

2017. márc. 19. 18:23
 3/3 anonim válasza:
Nevelés illetve környék esetleg
2017. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!