Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járhat valaki ha valaki masnak a személyijét használom?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm elmúlt 18,elégge hasonlít rám,ezért meg szeretném kerni hogy csináltasson egy új igazolványt,és adja nekem a régit. Lehet ebből valami gond ha csak kissebb dolgokhoz (pl.:vásárláshoz)használom? Valakinek van bármilyen tapasztalata ilyen üggyel?

2017. márc. 19. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ugye tudod, hogy ezért börtönt is kaphatsz?


24F

2017. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

személyiségi jogok megsértése, közokirat hamisítás..


ez már külön-külön is minimum 5 év.

2017. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha újat csináltat, akkor a régit érvénytelenítik. Hiszen vagy azt kell mondania, hogy elhagyta vagy ellopták. Szóval elég hamar le is bukhatsz vele.

Inkább kérj meg egy felnőttet, hogy vásároljon neked, ha kell. Bár én még semmit sem vettem, amihez személyit kértek volna.

2017. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Te 14 év alattiként úgy nézel ki, mint a 18 évnél már idősebb ismerősöd?? Ez elég fura.
2017. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
17 vagyok,szóval a korkülönbség nem olyan nagy. De egy boltban például csak egy pillantást vetnek rá,nem? Szóval nincs túl nagy esély a lebukásra.
2017. márc. 19. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

De ha 17 vagy, akkor neked is van személyid.

Vagy mit akarsz venni? Cigit? Piát? Azért kell 18 év feletti?

Na mindegy, a lényeg, hogy ne csinálj már magadból bűnözőt, ilyen hülyeségért.

2017. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
ezert tényleg lecsuknak, fel kéne már nöni, nem egy mesevilág ez itt, 1 év mulva felnott vagy, várd ki!!
2017. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

"személyiségi jogok megsértése, közokirat hamisítás..

ez már külön-külön is minimum 5 év."


LOL!


Minek okoskodsz olyasmivel kapcsolatban, amiről halvány lila gőzöd sincs?

Nincs olyan bűncselekmény a hatályos Btk-ban, hogy "Személyiségi jogok megsértése". Ez egy polgári peres eljárási fogalom, polgári eljárásban pedig nincs szabadságvesztés. De ha lenne, akkor sem követné el, ha egyszer a másik fél hozzájárulásával és közreműködésével használná a személyijét.


A Közokirat-hamisítás pedig a kiszabható maximum a 3 év. Kizárólag akkor 5 év, ha azt hivatalos személy, hivatali hatalmával visszaélve követi el.



Kérdező:

Bűncselekményt követnél el.


"Közokirat-hamisítás


342. § (1) Aki...

b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál...

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

[link]


De, ahogy írták, az új személyi átadásakor a régit érvénytelenítik.

Természetesen az ismerősöd mondhatja, hogy elhagyta, csak azt akkor jegyzőkönyvezik, az okmányra tárgykörözést adnak ki.

2017. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azzal hogy nem legáis eddig is tisztában voltam,a kérdésem még annyi hogy van e bármilyen reális esély hogy lebukjak ezzel vagy bajba keveredjek,mert a környezetemben rengeteg ember használja más iratait ilyen célokra,és még sosem hallottam olyat hogy ebből baj lett volna.
2017. márc. 19. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Te azt állítod, hogy te vagy a képen és a te neved xy. A boltos nemfog rendőrt hívni aki utánajár ennek.. Sok értelmetlen munka és időtöltés lenne neki is. Ha nem vagy neki szimpi elküld a bánatba mást ugyse igazán tehet.
2017. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!