Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy az elhízottság társadalmilag jobban elfogadott, mint a dohányzás, holott köztudott, hogy az elhízás is súlyos következményekkel, akár halállal is járhat?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

1. Az elhízott ember nincs mások terhére. A dohányos igen. Annak is be kell szívnia a füstöt aki nem akarja.

2. Az elhízott ember nem feltétlenül tehet róla, hogy elhízott. Lehet kevesebbet eszik és többet sportol mint egy sovány ember.

2015. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mert nem elkezdeni dohányozni mindenkinek egyforma esélye van, ellentétben az öröklött testalkattal, anyagcsere-és hormonális jellemzőkkel. A dohányzás egy ostoba döntés következménye, míg a kövérség komplex dolog, sokminden állhat a hátterében. Rengeteg egyszálbél ember nem mozog, eszik csak egészségtelen, hízlaló kajákat (pl. apám), mégse hízik soha. Én nem az ő génjeit örököltem, nekem MUNKA és odafigyelés van a testsúlyomban. Így nem is lenne igazságos egyforma mércével mérni az én és az ő súlyát, hogy ő a király csávó, mert nem kövér, én meg a lusta, önkárosító disznó, mert így is van rajtam 10 kiló - pedig ha úgy élnék, mint ő, akkor 40 lenne.
2015. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nincs ennyire atgondolva ez, gondoljatok mar bele... Sok embernek fogalma nincs ezekrol a dolgokrol. Egyszeruen minden masodik ember elhizott es elfogultabbak is igy egymassal. Annyibol oke, hogy a fustot meg ami meg a cigivel jar egy nem dohanyzo kevesbe toleralja.
2015. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Mert a dohányzás káros a többi emberre nézve az elhízottság maximum esztétikailag káros. Én genetikailag vékony vagyok, de lejárok edzeni, hogy átlag feletti testalkattal rendelkezzek egyszer. És igen az elhízott ember véleményem szerint egy kicsit magának IS köszönheti a túlsúlyt. Bár engem az érdekel, hogy meg legyek elégedve magammal, ami bőven az átlag feletti kategóriába sorolható. :D 22/f


Jut eszembe pont tegnap vettem észre, amikor levettem a pólómat, hogy megint cigi szagú (mivel nem dohányzom a minimális cigi szagot is megérzem). És beugrott, hogy a zebránál várva a mellettem lévő sz@.házi cigizett és a szél rám fújta a szagot, és mivel a kabátom nem volt becipzározva a kötött pulcsin keresztül a pólóm beszívhatta azt a minimális bűzt. Hát bas..átok meg!

2015. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert a kover ember csakis sajat maganak art, a dohanyos meg mindenkinek aki akaratlanul es tehetetlenul is szivja a budos fustot.
2015. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem mondanám, hogy az elhízás jobban elfogadott.

Egy mérsékelten dohányzó, jó kiállású férfi jellemzően nőknek is vonzóbb, munka terén is jobban érvényesül, mint egy nem dohányzó, de elhízott férfi.

2015. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
#4-nel a pont, teljes mertekben megertelek/egyetertek! Ruhellem, hogy a cigisek ennyire nem figyelnek a masikra! Akinek nem inge...
2015. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. A kövéreket nem illik macerálni, mert egyáltalán nem biztos hogy a mértéktelen zabálástól olyan amilyen. Pajzsmirigy, hormonbajok miatt, de lehetne még sorolni.(Sok cukorbeteg is felesleggel küzd, ami pedig sűrűn előforduló betegség.)

No meg aztán, attól, hogy melléd áll egy kövér ember, te kövérebb leszel? Naugye.

Ellentétben a melletted füstölgő gyárkéménylénnyel, aki akarva-akaratlanul de rád is fújja a füstöt, tehát károsíthat más bagószenvedélye olyan embert is, aki nem kíván élni e "lehetőséggel"

(mindegy hogy aktív, vagy passzív dohányosról van szó, a hatás egy és ugyanaz) .

2015. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkoztam, csak más szemszögből.


Ha van egy dohányos, akkor arra gondolsz, hogy "fúj, de büdös, én is az leszek, rám fújja, köhögök, stb."


Ha egy kövér embert látsz, gondolhatod azt, hogy "fúj, ez nekem nem tetszik".


Szerintem ebben van némi képmutatás, mert a kövérnek azt mondod, hogy egészségtelen a kövérség. Ami igaz, de volt olyan valaha valakivel, hogy látott egy kövér embert az utcán, és utána napokig rosszul érezte magát, hogy az az ember mennyit árt az egészségének? Nem. Tehát a "nekem nem tetszik, hogy kövér vagy" helyett azt mondják, "ha nem fogysz le, meg is halhatsz". Ami, mondom, igaz, de egy aggódó édesanyától hitelesebb, mint egy fintorgó idegentől az utcán.


Dohányzásnál ritka az, hogy azért kerüld a dohányost, mert neked fáj, hogy tüdőrákot kap, ott is a magad érdekeit nézed.


Egyetértek az egyik előzővel, egy férfi is simán a dohányost választaná a kövér helyett.

2015. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert a dohányzást inkább tulajdonítják a dohányos részére, mint a kövérséget a kövér ember részére. Pedig az esetek többségében semmi különbség nincs.


Sokan írják, hogy a kövér ember nem árt másnak. Elárulom: De. Megdöbbennétek, hogy az adókból mennyi pénz megy el a túlsúly miatti orvosi kezelésekre. Továbbá a túlsúlyosok igen nagy része a saját gyermekét is azzal a szemlélettel fogja nevelni, ami a sajátja és tönkre vágja a gyereke életét.


A túlsúlyosoknak pedig még 10%-uk SE hormonális vagy egyéb orvosi probléma miatt túlsúlyos.

2015. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!