Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben illik vinni...

Ilyen helyzetben illik vinni magunkkal saját kaját?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom, együtt jártunk több suliba is. Már régóta nem láttuk egymást, de most költözött új helyre a családjával, és így van lehetősége meghívni engem egy pár napra látogatóba. Azt mondta, szívesen látja a menyasszonyomat is.

A menyasszonyomról azt kell tudni, hogy több ételallergiája is van és többek között súlyosan gluténérzékeny is, ezért speciális étrendje van, sok különleges, fura és nem olcsó kaja kell neki. Erről tud az a barátom, akihez készülünk, viszont tudom, hogy ők nincsenek eleresztve annyira anyagilag, és átlagos dolgokat esznek, szóval olyan speciális dolgok, amik a menyasszonyomnak kellenek, tuti nincsenek otthon nekik, és nem szeretném elvárni tőlük, hogy mindenféle drága diétás kaját összevásároljanak miattunk, aminek a 2-3 napos vendégség alatt a fele se fogyna el. Mit csináljunk? Vigyünk saját kaját? És ha igen, akkor utána hagyjuk ott, ami marad, vagy hozzuk haza?


2017. márc. 22. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem várhatod el tőlük, hogy ezeket a drága ételeket megvegyék.

Szerintem a nagyobb gon az lenne hogy ha nincs semmilyen allergiajuk, vagy erzekenyseguk vmilyen etelre, akkor valszeg nagyon nehezenbtalalnak meg a boltokban ezeket... es azt se tudnak hogy mit keressenek a cimkejen...

szerintem ne keverd oket ilyen bonyolult helyzetbe

19/l

2017. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Pl hozzam jonne vki es mondana elore h gluten es laktozerzekeny... konkretan egy szem alman kivul fogalmam se lenne mit vegyek neki

elso vtam ismet

: D

2017. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én vinnék sajátot, igen. Annyit mondanék nekik, hogy: "Figyeljetek, a Jucikának mindenféle allergiája van, ugye nem gond, ha hoz magának olyan kaját, amit megehet? Elég nehéz beszerezni őket meg nem is olcsók, nem akarunk Nektek ezzel kellemetlenséget okozni. Én viszont bármi finomat megeszek, ami készül!"

Szerintem ami hűtős, azt hagyjátok majd ott, ha van olyan, ami viszont kenyér vagy keksz vagy bármi tartós, azt elhozhatjátok.

2017. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

Én ilyen helyzetben ezt beszélném meg:

1) Egyik nap főételnek vagy sütinek csináljanak valami gluténmentest, ehhez küldesz nekik receptet.

2) Többi napra rendelsz menyasszonyodnak egész napos gluténmentes ételt, így ezzel senkinek semmi macerája sem lesz.

2017. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

En mondjuk menyasszony nelkul mennek. A baratod, reg nem talalkoztatok, el fogtok beszelgetni es repul majd az ido!

Nyilvan o azt mondta, szivesen latja a SZULEI hazaban a menyasszonyodat (aki nem a feleseged, tehat meg kozelebb all a baratno statuszhoz), de en tuti nem vinnek a gyerekkori baratom szuleinek nyakara egy idegent plusz fot.


No vagyok, ferjezett, megis azt tanacsolnam ilyen helyzetben a ferjemnek is, menjen nelkulem, csinaljanak pasis programokat, beszelgessenek jokat! Egyreszt a fent leirtak miatt, masreszt meg en is furan ereznem magam hogy udvariassagbol legyek valahol, harmadreszt kell pasis kikapcsolodas, nem kell mindenhova parosaval jarni.

2017. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Én sem vinném a mennyasszonyomat.
2017. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Huh azert 1-2 valasz erdekes :) Pl hogy kuldjetek receptet :) Hat nem tudom, ha fiam elhivna egy baratjat hozzank oar napra, semmi bajom nem lenne, na de ha a baratja kuldene par receptet nekunk, hogy mit fozocskezzek a csajanak, lehet hogy beszelnek a fiammal errol a vendegsegrol....


Nem vinnem a menyasszonyt, a helyeben pedig nem zavarnek hisz csak udvariassagbol van elhivva.

2017. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem várnám el, hogy kielégítsék a hölgy különleges igényeit. Azt főként nem, hogy neki külön főzőcskézzenek. Sőt, azt sem nagyon, hogy a barátnőd ott főzzön magának. Ha megy veled, vigyen magával elegendő száraz kaját. Ami marad, vigyétek haza, mert a barátodék aligha ennék meg.
2017. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam, hogy nem várom el, hogy főzzenek külön a menyasszonyomnak.


15:04, a barátom nem a szüleivel él, hanem a feleségével és a kisfiával. A feleségét is ismerem régről, vele is jóban vagyunk, csak a kisbabát nem láttam még soha. Külön mondták, hogy szeretnének megismerkedni a menyasszonyommal, úgyhogy szerintem nem lenne szép tőlem, ha nem vinném magammal.

2017. márc. 22. 23:52
 10/10 anonim ***** válasza:

A, igy mas.


Ezesetben persze, vidd. Es beszeld meg a baratoddal, hogy sajnos kulon etrenden van de visztek kajat. Onnan meg majd alakul..lehet, hogy majd ok fognak receptet kerni, mit fozhetnek.

2017. márc. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!