Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy létezhetnek magyarországo...

Hogy létezhetnek magyarországon olyan emberek akik nem tudnak olvasni?

Figyelt kérdés

Ma nézelődtem egy turkálóban, és hallom hogy kérdezi egy roma nő hogy erre mi van ráírva? Utána mondja az eladó tessék elolvasni, erre elkezdi a nő: ,,nem tudok olvasni, csak a számokat ismerem, csak az árát látom."

Wtf???

Hogy a rohadt életbe lehet hogy valaki nem tud olvasni? Nem járt iskolába vagy mi? Úgy tudtam x éves korig tankötelezettség van.


2017. márc. 23. 00:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Régebben nem vették olyan komolyan a tankötelezettséget. Manapság sem tanul meg önmagában senki attól olvasni, hogy bejár az iskolába. Aki otthon rossz mintát kap, az nem feltétlenül fog tanulni megfelelően.
2017. márc. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Jó néhány évvel ezelőtt én egy olyan asszonnyal találkoztam aki írni nem tudott és ötvenen felül volt.
2017. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

* Hogy létezhetnek Magyarországon olyan emberek, akik nem tudnak olvasni?

És vajon hogy létezhetnek olyan emberek Magyarországon, akik nem tudnak helyesen írni?

Ma nézelődtem a neten, és látom, hogy kérdezi egy félanalfabéta (idézem): "Hogy létezhetnek magyarországon olyan emberek akik nem tudnak olvasni?" Utána írja a kérdező: "Ma nézelődtem egy turkálóban, és hallom hogy kérdezi egy roma nő hogy erre mi van ráírva?" Ejj, gondoltam magamban, a tagmondatok közé nem kellene vesszőt tenni?

Hogy a rohadt életbe lehet, hogy valaki nem tud helyesen írni? Nem járt iskolába, vagy mi? Úgy tudtam, x éves korig tankötelezettség van...

2017. márc. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

-.-

Hármas, a kérdésre válaszolj, vagy keress egy másikat amire hasznos választ tudsz adni.

Belekötni mindig van mibe, szóval ettől ne érezd magad nagymenőnek.

Létezik egyáltalán itt olyan kérdés amit nem kritizálnak?

2017. márc. 23. 01:46
 5/20 A kérdező kommentje:

Ja és a tagmondatok közé nem rakok vesszőt és már ,,félanalfabéta" vagyok? :D Mesélj még kérlek, te tökéletesség megtestesítője...

Nem kötekedésből tettem fel a kérdést csak kíváncsiságból, ne magadból indulj ki, nem mindenki olyan rosszindulatú mint te.

2017. márc. 23. 01:49
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
Hogy lehetsz 3as ennyire primitiv, lekezelo es rosszindulatu? Szinte mar-mar sajnallak. Kerdezo te meg ne torodj vele:)
2017. márc. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

A lakosság 23%-ának nincs meg a nyolc általánosa se. az analfabetizmus egyrészt az értelmi és fizikai képességekkel (pl. vakok), másrészt az idősebb nemzedékek kevésbé széleskörű oktatásával magyarázható.


De elsősorban a szociális helyzettel függ össze, pl. ahol a szülők leszrják a gyereknevelést vagy olyan az otthoni környezet, amitől a suliban is képtelen figyelni és viselkedni a gyerek. Vagy ott vannak az anyagiak ...stb.

2017. márc. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
91%
A cigányok jelentős része ma se jár iskolába. Sőt, építkezésen olyanok is vannak akik konkrétan anyakönyvezve sincsenek, hivatalosan nem is leteznek.
2017. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Lol azert a "vesszohiba" nehogy mar azonos legyen az analfabetizmussal, kedves harmaska :D

Elkepeszto egyebkent, hogy tud igy elni, ilyen kiszolgaltatottan felnott letere, mint egy ovis...

2017. márc. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

"másrészt az idősebb nemzedékek kevésbé széleskörű oktatásával magyarázható."


1868 óta van Magyarországon általános tankötelezettség, még Eötvös József vezette be.:-) Aligha él már olyan "idősebb nemzedék", amely ennél korábban született. A mai nyugdíjasok idejében semmivel nem volt kevésbé széleskörű az oktatás, mint most, felejtsük már el azt az illúziót, hogy 2000 előtt még kőbaltával vadásztunk mammutokra.:D Az, hogy mennyire volt szigorúan betartatva az iskoláztatás - és most mennyire lehetséges ez -, az más kérdés, az is, hogy önmagában az iskolai jelenlét elegendő-e a tudás megszerzéséhez. Amikor már be kell emelni a magyar érettségibe egy külön szövegértési feladatot, mert a maturáló fiatalok egy része gyakorlatilag funkcionális analfabéta (a "modern, széleskörű oktatás" érájában :D), az - számomra - meglehetősen siralmas.

2017. márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!