Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos akart lenni...

Aki öngyilkos akart lenni vagy meg is próbálkozott vele az miért akarta vagy próbálta?

Figyelt kérdés

2017. márc. 28. 13:43
 1/6 A kérdező kommentje:
érdekelnének a motivációk... mivel egyre inkább erre a döntésre jutok egyre többször gondolok erre nincs kedvem élni és nem tudom az életemet sem megváltoztatni... régebben volt h beszéltem róla az embereknek a körülöttem élőknek de mostanság úgy gondolom h nem mondok inkább semmit... csak azért tettem fel ezt a kérdést h lássam mennyire súlyos a helyzetem legyen valami viszonyítás
2017. márc. 28. 13:49
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Én akartam. A családi problémáim miatt, apám megütöt párszor, pedi semmi rosszat nem csináltam de hát apám alkoholista, szóval szinte mindennap be volt rúgva. Van egy nővérem, és amióta van pasija le se szar. Anyám meg nem velünk él. Lényegében úgy éreztem, hogy senkim, szinte senkim nincs, minden rossz szót mondtak rám. Suliba is az alakon miatt(vékony vagyok), meg kiközösítettek, állandóan azzal jöttek hogy de megvernének. Meg elég szegény körülmények között élek, örülök, ha van kaja. Ráadásul nem rég derült ki, hogy édesapám súlyos beteg a tüdejével, a sok cigitől.

Naja. De most adtam magamnak még egy esélyt. Ez ment jóformán 3 évig a családomban, és a suliban is is ott nem mindig, mert volt pár jó időszakom, de most... :) Hidd el, megéri megvárni, és tenni a jó dolgokért, azt hiszem, hogy most érzem először magam szerencsés embernek. :) Felvettek álmaim sulijába, egy olyan osztályra, ami rászorulóknak van hirdetve(AJTP), és koleszos leszek a gimibe, tehát itthon sem kell lennem szinte, és hallgatnom apám ordibálást. Persze szüksége van rám, mert beteg, de úgyis hétvégente haza jövök.

És a felvételit is szuperül írtam meg, mert tettem érte, azért, hogy ebből a rossz helyzetből kikerüljek.

Én akartam lenni öngyilkos, de egyrészt rájöttem hogy előttem az élet, másrészt...Megéri türelmesnek lenni az élettel kapcsolatban.csak kitartás kell és pozitiv hozzáállás..:)

14/L

2017. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem akartam, és nem is akarok. De volt sajnos több is az ismeretségi körünkben. Szerencsére szinte senkinek sem sikerült. A legtöbben mentális problémák miatt, skizofrénia, depresszió. Néhányan anyagi gondok miatt, eladósodás. Mindannyian felnőttek voltak már, nem tinik, vagy gyerekek. Talán egy férfi volt, a többi mind nő.
2017. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Akartam, de még mennyire, próbáltam, de elcsesztem. Az okok az otthoni állandó fizikai és lelki terror (nem túlzás), iskolában a kiközösítés, magány és sikertelenség, kamaszkoromban még mellé a hormonok is.. Gyenge voltam és gyáva, azt hittem, majd ezzel mindent megoldok. Végül aztán helyette inkább összeszedtem magam, elkezdtem komoly önfejlesztésbe kezdeni, önismeretet tanultam, megerősödtem és pár év alatt teljesen kitörtem a szarból, mára boldog és kiegyensúlyozott életem lett.. Megérte az akkor nehezebb útnak tűnőt választani. Azt hozzátenném, hogy NINCS olyan, hogy "nem tudom az életem megváltoztatni" - kitartás és kemény munka, igen, de nem lehetetlen. Csak rajtad múlik.
2017. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én gondolkozok rajta már 12-13 éves korom óta vajon mi történhet a halál után. De tudom hogy ha véget vetnék az életemnek a családomnak rossz lenne. Nincs élet célom nincs értelme az életnek sok bennem a megválaszolatlan kérdés és ismerem magamat utálom magam. De esélyt adok. 25 éves koromig várok minimum ha addig ez változik akkor oké. Jelenleg 18 vagyok
2017. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+nekem az nem élet hogy dolgozok a pénzért hogy éljek néha néha elköltsem olyan dolgokra amikre vágyok? Vágyok? De hogy vágyok minek? És megint fel lehet tenni a kérdést. Szokták mondani meg kell találni az élet apró örömeit a minden napokban stb. Nekem ezek sem számítanak. Egyébként nem vagyok depressziós járok minden felé bulizni van sok barátom is pénzem is.
2017. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!