Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki próbálkozot...

Van itt olyan, aki próbálkozott öngyilkossággal, de túlélte, és ma már boldog, hogy él?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik, hogy az ember áldásnak vagy átoknak éli meg az életet?
2012. márc. 24. 21:31
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%

"Szerintetek min múlik, hogy az ember áldásnak vagy átoknak éli meg az életet?"


Elsősorban a felfogásán. Másodsorban az élet(helyzet)én.

2012. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy nagyon kemény pszichiátriai téma. Mindenkinél más okozza, szóval rengeteg mindentől függ és a dolog háttere sem egyforma. Nem egyformák a problémák és azok megítélése sem. Az embertől függ mennyire képes feldolgozni a problémákat és hogy miként éli meg magát az életet.
2012. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%

Volt pár helyzet mikor majdnem feladtam de akkor sokat néztem ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8


és kihuzott a gödörből.

Talpra állni nehéz, de megéri. Magam miatt soha nem adom fel!!!

Áldás az élet ha tudsz magadon változtatni.

2012. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
94%

Röviden. Igen, próbálkoztam, 17 évesen. És persze mondhatják mi baja lehet a 17 évesnek... Nos, sok.. (családi terror, végignézni ahogy a saját anyádat megerőszakolják és véresre verik nap mint nap, hogy nem törődnek veled soha, és 6 évesen már tisztában vagy az élettel, hogy azzal töltöd az éjszakákat hogy a gyufát hogy vegyed el a túlerőben lévő apádtól hogy ne gyújtsa fel az előzőleg benzinnel lelocsolt anyádat), hogy csak felsőben szembesülsz azzal hogy létezik olyan hogy család- anya, apa, közös ebéd, olyan hogy beszélgetnek egymással, ezenkívül még nemi erőszak, és még sorolhatnám..)

Tehát igen, nálam 17 évesen telt be a pohár, mikor már nem érdekelt hogy fájdalmat okozok azoknak akik még szeretnek, és megtettem. Túléltem, többször is.

Pszichiátria, rengeteg orvos, kezelés, terápia... Semmi eredmény. Rosszabb lett. Annyira remegtem hogy enni nem tudtam, még zsömlét sem, mert nem találtam be a saját számba, önkárosítást végeztem felsőfokon, alkoholizmus, alternatív" drogok, és még sorolhatnám...

Hadd áruljam el, nem éri meg! Persze fiatal kalandvágyóknak izgalmasnak hangozhat, de nem az. Onnan már csak igen kevesen jönnek fel. Nekem megadatott.

Soha nem voltam vallásos, nem jártam hittanra, se templomba, hiába hallottam hogy Isten, meg Jézus... nem érdekelt...

De aztán mikor végleg lemondtak rólam, egy lelkész felkarolt, elvitt egy csendeshétre, és ott azon a csendeshéten csoda törént velem. Nem akartam, nem tudtam meggyógyulni, és nem akartam hinni Istenben. Mégis megtörtént, mert megszabadultam, és immáron 2 éve (tehát most 20 évesen) boldogan élek, és ismerem az igazságot, és Jézus szabadított meg. Nem az egyházakból kell kiindulni, nem is ádámból és évából, hanem Istenből.

Tény mi tény, pszichiátriai pályafutásom alatt senki és semmi nem segített, Isten pedig 5 nap alatt új emberré tett. (Semmi gyógyszer, nincs remegés, semmi betegség, nincs rettegés, nincs félelem, depresszió, csak normál élet...)

Úgy gondolom tartoztam ennyivel hogy elmondjam a történetemet.

2012. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Titokban és (mint látszik) nem tűzbiztos módszerekkel többször próbálkoztam,nem volt szerencsém.Ezekről nem tudnak persze körülöttem.Nekem a körülmények miatt van ez, amik nem javultak, elegem van az egészből, nem lettem azóta sem boldog. Esélyem sincs már rá. Gondolkodtam már én is, jó lenne vallásosnak lenni, de én nem tudok hinni. Nekem nem volt átok az élet, amíg be nem ütött a baj, szóval a külső körülményeken is múlhat. Ha olyan helyzetbe kényszerülsz,hogy azt kell csinálnod, amire tökéletesen alkalmatlan vagy, amit nem akarsz,amivel másnak még ártasz is, és nincs kiút, ez marad. Persze ezzel meg még jobban bántanák, csak másokat. Klassz egy helyzet.
2012. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
83%
Kétszer próbálkoztam vele,én sem értem,hogy miért nem sikerült.Néha örülök,hogy nem jött össze,sokszor pedig nem.Az elsőnél 13 múltam,előtte kellett végignéznem,hogy a szüleim nem épp csendes módon elválnak,mi öcsémmel ott maradtunk anyuval,akinek egyedül kellett felnevelni minket.Akkoriban nagyon rossz volt anyuval a kapcsolatom,nem éreztem,hogy szeretne.Ennek akartam véget vetni.A következőnél 16 múltam,egy tantárgyból bukásra álltam év végén,és inkább meghaltam volna minthogy elmondjam anyunak a dolgot,mert nagyon féltem tőle.Akkoriban csalódtam egy fiúban,aki udvarolt nekem,az osztálytársaim sem fogadtak be mert különc voltam,ezek is közrejátszottak.Azóta szerencsére rengeteget javult a kapcsolatom anyuval,viszont az életem egy kalap sz@rt sem ér.Egy gyárban dolgozok 3 műszakban,a cég tulajdonosa gyakorlatilag droidokat akar belőlünk csinálni,kevés a fizetés,egy hét múlva jár le a szerződésem,és hiába teszek meg mindent,hiába vagyok ott már majdnem 2 éve,lehet,hogy elküldenek.A gyomrom a sok stressztől folyton fáj,a fogaim állapota egyre romlik de nincs pénzem megcsináltatni,és az egykori "barátaim" sz@rnak a fejemre évek óta,az ismerkedéshez pedig túlságosan antiszociális vagyok.Most erre mondja valaki,hogy érdemes élnem,mert szép a világ.Én kurv*ra nem így látom.25/N
2012. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
87%

A párom.

Mondjuk ő nem próbálta meg, de közel volt ahhoz, hogy megpróbálja. MA már imád élni, imádja a szakmáját (orvos) és a párkapcsolatunkat, barátokkal töltött időt:)


Minden nézőpont kérdése...

2012. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
95%

Úristen!! A 6-os választ, mintha én írtam volna, minden szóról szóra ugyanaz, és még az életkor is stimmel.

Bocsi, hogy érdemben nem nagyon tudtam hozzászólni, de ezt muszáj volt leírnom.

2012. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%
Csatlakozom, az én életem is a hatoséra hasonlít, bár mások az elemek, de folyamatában ilyen. Az életkor is stimmel nálam is.
2012. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Ige, azóta sokkal jobban érzem magam, de hogy boldog leszek-e valaha? Nem hinném.
2012. márc. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!