Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha odajönnek hozzám az utcán...

Ha odajönnek hozzám az utcán adománygyűjtök, honnan tudhatom, hogy nem csak átverés?

Figyelt kérdés

Nem szoktam adományozni, hiszen amúgyis még csak diák vagyok.

Most is odajött egy fiatal srác, hogy valamilyen beteggyerekeknek (talán mozgássérültet mondott, nem tudom) gyűjtenek. Volt nála mindenféle papír, meg az amire ugye a nevek kerültek. Volt nálam 4 százas, azt odaadtam és adott egy lovas könyvjelzőt.

Aztán elgondolkodtam, hogy simán lehet átverés. Jó nekem az a 400 Ft nem fog annyira hiányozni, csak kíváncsiság.


2017. márc. 29. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehonnan nem tudhatod. Én ezért nem adok.


Kedvencem volt, mikor a lakásomba csengettek. Szerintem azért az már enyhén szólva pofátlanság.

2017. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen adománygyűjtőnek nem adok. Nem csak az utcán, de máshol sem. Az adományoknak legalább a felét a szervezet működésére költik, nem a rászorultaknak adják.
2017. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Kálvin téri aluljáró? :DD
2017. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik átverés, soha ne dőlj be olyannak, aki az arcodba mászik az utcán. Akinek valóban szüksége van pénzre, az sohasem tolakszik; a szervezetek, alapítványok pedig nem az utcán gyűjtenek, leszólogatva a járókelőket.
2017. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!