Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meghalni egy nemes ügyért...

Meghalni egy nemes ügyért vagy élni egy romlott világban a nagyobb bátorság?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 13:04
 1/10 A kérdező kommentje:
általánosságban
2017. ápr. 2. 13:12
 2/10 Mojjo ***** válasza:
69%

Na igen. Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri balsorsa minden nyűgét, s nyilait, vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen, s fegyvert ragadva véget vet neki? :)


Véleményem szerint a halált választani egy ügyért vall nagyobb bátorságra.

2017. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, még sosem éltem romlott világban. Bár, nemes ügyekért sem haltam még meg :)
2017. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Jelöljük meg a romlott világot, én arra tippelek.
2017. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez teljes mértékben attól függ, hogy mennyire romlott az a világ.
2017. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EagleHUN ***** válasza:

Valóban függ attól is hogy mennyire romlott az a világ, és hogy az illető környezete ismerősei mennyire tolerálják.


Nyilván hamarabb fog valaki fegyvert és választja inkább a biztos halált, 1) 2)


1)...ha az ismerőseitől folyamatosan azt hallja hogy mennyire ...x@r, mocskos, szemét...ez a világ, fel kellene lázadni stb...

Akkor ez bátorság? Vagy cukkolás kérdése?


2) vagy...ha valóban annyira romlott hogy az már az elviselhetőségen túl megy

pl : Észak Korea jó példa lenne, de ott is inkább a disszidálást választják, miközben persze ezzel az életüket kockáztatják.

Az előbbinél még ez is nagyobb bátorság! Végülis a halál torkából menekülsz meg ha sikerrel jársz, vagy úgy is mondhatnánk a halállal dacolsz. Még ha ez az ügy nem is annyira nemes, pusztán a saját és családod jobb élete és halála a tétje.


Szóval igen szerintem is a meghalni egy nemes ügyért nagyobb bátorság! Mint tűrni!

Tűrni nem bátorság kérdése!

2017. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Kinek mi.


Brokkolit enni rosszabb vagy borsófőzeléket? Nekem az előbbit, a tesómnak viszont az utóbbit.


A természettudomány a könnyebb az iskolában vagy a művészetek? Én bölcsészetben vagyok jobb, a párom viszont vegyész, amiben én nagyon rossz lennék.


Mivel mindenki másmilyen személyiség, mindenki mást talál könnyebbnek/nehezebbnek. Az élet minden területén így van.

2017. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2*Sü ***** válasza:
71%

Mi a bátorság? A félelem hiánya? Azt hiszem nem erről van szó. A bátor ember is fél. Csak a különbség az, hogy a bátor ember a megfelelő dologtól fél. Aki bátran harcol a csatában, az attól fél, hogy amennyiben távol marad a csatától, passzív marad, elmenekül, akkor azzal a tudattal kell élnie, hogy bár lett volna lehetősége változtatni a világ sorsán mégsem tette meg.


Aki bátran meghal egy nemes ügyért, az attól fél, hogy a passzivitásával a nemes ügy elveszik, a világ igazságtalanabbá válik. Ez egy nemes félelem, a félelem alapját az igazságtalanságtól való félelem adja, így ez egy altruista szemlélet. Ezt általában értékelni szoktuk másokban.


Aki él egy romlott világban, az attól fél, hogy az ő személyes léte megszűnik. Ez egy egóból származó félelem, az illető a saját életét, egóját a nálánál magasabb eszmék, ideák, az igazságosság fölé helyezni. Ő az, akinek például „drágább rongy élete, mint a haza becsülete”. Így ez egy önző szemlélet. Ezt általában nem szoktuk igazán értékelni másokban.


Kit tartunk bátornak? Dugovics Tituszt – nem mint valós, történelmi alakot, hanem mint szimbolikus, mitikus alakot –, aki feláldozta a győzelemért az életét? Vagy az árulót, aki hogy mentse a saját bőrét, szabad elvonulás, esetleg némi pénz fejében átadott egy várat az ellenségnek? Azt hiszem ez nem kérdés.


Persze a dolog megítélése attól is függ, hogy valóban nemes ügyről van-e szó, illetve hogy az illető önfeláldozása valóban megmenti-e azt a nemes ügyet, amiért történik. Ha nem, akkor az önfeláldozás már lehet felesleges, így kerülendő.

2017. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Erre mint az összes hasonló kérdésre az a válaszom, hogy attól függ... mennyire rossz nekem a világ? Ha csak kicsit, akkor inkább élnék nyilván.
2017. ápr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A romlott világba éles a baátrabb. A halál előbb utóbb igyis ugyis bekövetkezik. Ha valaki egy romlott világba él akkor nyilván sz.@.r lehet neki. Biztos valamiért mégis él hogy a családja ne legyen szomoru hogy felnevelje a gyerekeit. Életnek nincs értelme de ezek az emberek mégis élnek, hogy aszeretteik ne legyenek egyedül , ne legyenek lehangoltam a halála miatt vagy mert egyedül kevésbé sz.@.r az élet.
2017. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!