Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a boldog élet titka? Ki...

Mi a boldog élet titka? Ki mondhatja el magáról, hogy elégedett az életével? Mik az igazán fontos dolgok? (A többi lent, érdemes elolvasni! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! A fent említett kérdésekre keresem a választ, és a véleményeteket örülnék, ha megosztanátok velem.

Szóval, ami a boldogságot illeti, szerintem az csupán 1-1 pillanat az ember életében, jobbára elégedettek lehetünk.Az elégedett ember szerintem, aki megbékélt a világgal s önmagával. Nem tudom, hogy mi az igazán fontos az életben. Talán, ez személyenként változik, nehéz általánosságban beszélni róla.

Kedves, ismeretlen, barát, ellenség, felnőttek és tinédzserek, mi a véleményetek?


21/F



2017. ápr. 5. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, szerintem is a boldogság csupán pillanatnyi.


Én néha már-már közelinek érzem az elégedettséget, kibékülést önmagammal, pedig nem volt valami szép életem, sokat csúfoltak, bántottak, kiközösítettek folyamatosan, durva szorongásom volt/van, egyik szülőm öngyilkos lett, stb.

Mégis sokszor érzem, hogy nincsen veszve az életem, és már csak egy normális munkahely kéne, ahol be is jelentenek (álom :D), aztán elégedett lennék. A lelki társam 6 éve megtaláltam, sok mindenen mentünk keresztül, de nagyon hasonlóak vagyunk. Sok embernek ez sem adatik meg.


Legutóbb akkor voltam boldog, amikor egy barátnőmmel ültünk egy dombon és láttunk őzeket, de volt hogy egy sima munkából hazafelé buszozás közben kapott el, amikor láttam, hogy kedvesek egymással az emberek a tömegközlekedésen (komolyan ettől nagyon jól éreztem magam).


Neked mi volt boldogságközeli élmény?

2017. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ki a boldog?

Tudod, 2 fajta ember létezik.

Amikor kinéz az ablakon,

az egyik azt látja, hogy milyen szép a kilátás, a másik pedig, hogy milyen koszos az ablak.

2017. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

A boldogság az a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve semminek. Ezt egy olyan ember nehezen érheti el, értheti meg, akit anya szült. Mert a szülői gondviselés már egy korlátot von a lélek kőré, elkötelezi a test tulajdonosát. Aztán jönnek a társadalmi elvárások a megfelelések, amik irányítják az egész sorsodat.

A valódi boldogság az, mikor ezektől mentesíted önmagadat és felemelkedsz!

A lélek szabadnak születik, minden embernek meg van adva a boldogság lehetősége, csak az elkötelezettség szab rá határt!

2017. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi egyes, hogy megosztottad a gondolataid velem (velünk.) :)
2017. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as! Teljesen igazad van. Nagyon jól megfogalmaztad a boldogság egyik lényegét. Én is ezt érzem, amit leírtál.
2017. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, szerintem is a boldogság csupán pillanatnyi.


Én néha már-már közelinek érzem az elégedettséget, kibékülést önmagammal, pedig nem volt valami szép életem, sokat csúfoltak, bántottak, kiközösítettek folyamatosan, durva szorongásom volt/van, egyik szülőm öngyilkos lett, stb.

Mégis sokszor érzem, hogy nincsen veszve az életem, és már csak egy normális munkahely kéne, ahol be is jelentenek (álom :D), aztán elégedett lennék. A lelki társam 6 éve megtaláltam, sok mindenen mentünk keresztül, de nagyon hasonlóak vagyunk. Sok embernek ez sem adatik meg.


Legutóbb akkor voltam boldog, amikor egy barátnőmmel ültünk egy dombon és láttunk őzeket, de volt hogy egy sima munkából hazafelé buszozás közben kapott el, amikor láttam, hogy kedvesek egymással az emberek a tömegközlekedésen (komolyan ettől nagyon jól éreztem magam).


Neked mi volt boldogságközeli élmény?


Első válaszoló, köszönöm, hogy írtál. Szerintem, bár a leírtak alapján nem lehet/lehetett egy könnyű életed, az már nagy dolog, hogy megtaláltad a lelki társad. Van, aki egy életen át keresi és nem találja.

Ami a múltadat illeti, alább bemásolom Pilinszky egyik gondolatát. Talán megkönnyebbülsz, ha elfogadod, hogy ami történt, megtörtént. Persze, ez nem ilyen könnyű.

A kérdésedre válaszolva, a minap, sütött a Nap, s zenével a fülembe mentem az úton. Akkor éreztem hogy elégedett vagyok.


"Egy alkalommal beszélgettem Pilinszky Jánossal, és a katolikus költő megjegyezte:

- Utállak benneteket pszivel kezdődő foglalkozásúakat.

- Miért utálsz János?

- Mert nagyon nagy terheket raktok az emberekre. Azt hirdetitek, hogy minden emberi problémának van megoldása. Ezzel sikerül elérnetek, hogy az emberek többsége úgy érzi, csak ő olyan hülye, hogy nem tudja megoldani a gondjait és összeomlik. A valóságban, -mondta Pilinszky- az élet dolgainak többsége nem megoldható. Legfeljebb jól- rosszul elviselhető. Óriási a különbség közöttünk. Ti úgy gondoljátok, hogy az életben problémák vannak és megoldásokra van szükség, én meg úgy gondolom, hogy az életben tragédiák vannak, és irgalomra van szükség.

Szíven döfve tántorogtam ki Pilinszkytől."

Popper Péter

2017. ápr. 5. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek a Pilinszkinek már meg volt zápulva az agya. Ugyan is gondjai csak azoknak vannak, akik mindig másoktól várnak el dolgokat, segítségre várnak.

A boldog ember az akaratán kívül is kerüli el a problémákat, ezért nincs mit megoldani. Erre csak az képes, aki lelkének nincsenek korlátai!

2017. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sem megoldásra, sem irgalomra nincsen szükség!
2017. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kinucc válasza:
A saláta. Mindig amikor egy salátát étkező embert látok mosolyog vagy nevet. Szóval boldog. Ebből következik, hogy a boldog élet titka a saláta.
2017. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!