Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fontos! A kérdésem ugyanis az...

Fontos! A kérdésem ugyanis az lenne hogy önéletrajzba mit szoktak írni ha jelenleg is dolgozok egy cégnél viszont váltani szeretnék? Érdemes beleírni hogy még most is ott dolgozok vagy inkább múlt időbe: dolgoztam?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha nem muszáj, miért kell hazudni egy önéletrajzban? Ezt úgy általánosságban kérdezem, nem csak tőled.

Jegyezd meg jól, hogy mindig az egyenes, őszinte út a legcélravezetőbb. Ha a reménybeli új munkáltatód rákérdez, hogy mikor szűnt meg a munkaviszonyod az előző munkahelyeden, mit mondasz? Hazudsz akkor is? Körülbelül egy perc alatt derül majd ki, hogy nem mondtál igazat, aztán onnantól valószínűleg többre nem is lesznek kíváncsiak veled kapcsolatban.

Egyáltalán nem rosszabb megmondani az igazat, hogy váltani akarsz. Aztán ezt lehet színezni olyanokkal, hogy új motivációt keresel, de ne az jöjjön le belőle, hogy neked félévente új motiváció kell, mert ha könnyen lelépsz mindenhonnan, az szintén nem jó pont.

2015. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sztem is bele kell írni, hogy (hol) dolgozol jelenleg, és esetleg azt is, hogy mikor tudsz az új helyen kezdeni pl. felmondási idő stb után.
2015. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!