Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, hova mennél ha...

Mit tennél, hova mennél ha "kitörne a Walking Dead"?

Figyelt kérdés

Gondolom nincs nagy valószínűsége, hogy ilyen történni fog mostanság és amúgy is csak kíváncsiságból kérdezem. Szóval nem olyan válaszokat várok, hogy "nem lesz ilyen meg mi az a walking dead?".


Szeretem ezt a sorozatot és többször gondolkoztam már rajta, hogy én mit tennék ha ez történne és igazából nem tudom. Én egy viszonylag kis városban élek (kb 9000 fő) és a legközelebbi nagyobb város 40km-re van, körülöttünk csak kisebb (600-3000 fő) falvak vannak. Először arra gondoltam, hogy fognék valamilyen autót (lehetőleg terepjárót), megpróbálnék sok benzint gyűjteni a benzinkutakról és telepakolni a kocsit kajával meg amire szükség lehet. És elmenni egy ilyen kis létszámú faluba. Csak gondolkoztam és a kis falu lehet, hogy nem lenne jó. A közelben ott sincs nagyobb város, bolt is kevés van és nagyon kicsik. A másik gondolatom az, hogy van egy Tesco a városunkban és azon nincs ablak, at udvar tiszta rács meg szögesdrót, szóval csak a bejáratot kellene bebiztosítani. Na meg megtisztítani a boltot. Csak azzal meg az a baj, hogy mások betörnének és megtámadnának. Szóval nem tudom mit lehetne csinálni.

Szerintetek mi lenne a legjobb? Ti hogyan csinálnátok?


2017. ápr. 16. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretem a zombis filmeket, de ezt a sorozatot a 4. évadig el tudtam nézni, pont az ilyen kérdések miatt.


Iszonyúan izgatott, és sokat gondolkodtam rajta, hogy ebben a helyzetben az ember mit tehet, és mit kellene tennie. A sorozat pedig részben mutat egy perspektívát erről. Hogyan alakul ki egy újabb civilizáció? Hogyan visszük át, hogyan mentjük meg azt a sok felhalmozott tudást, ami a zombi apokalipszis előtt volt? Hogyan tudunk újra egy jól funkcionáló társadalmat alakítani? Rengeteg kérdést vet fel, emellett az emberi természet és a játékelmélet is szerephez jut.


Először is kell egy jól működő csoport: barátok, család. Kell fegyver. MO-n ez nehéz. +1 érv a fegyvertartás mellett. :D


És kell egy jó hely: valami vízpat szerűség, egy nagyon jól védhető hellyel. A fő ellenség nem a zombik lesznek, korántsem, hanem a többi ember. A zombik az első néhány hónapban jelentenek problémát, utána már kiismerjük őket, a gond a többi emberrel lesz.


A gyógyszerek és az élelmek idő után elfogynak, a szavatosságuk lejár, vagyis termelni kell, állatot tenyészteni stb, és ezeket meg is kell védeni. Korszerű EÜ és a folyamatos harcok miatt nem fognak az emberek sokáig élni, gyakorlatilag újra a kőkorszakba kerülünk, átlagos 30-40 éves várható élettartammal.


Egy kicsi, ritkán lakott falu jó dolog, erődöt építeni, és sok-sok embert beszervezni, civilizációt építeni, máskülönben nem lehet túlélni.

2017. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Első dolgom az lenne hogy elmennék a vadászboltba, vagy kirabolnám vagy megvennék mindent, utána lehetne konzervekért menni és haza mindennel telepakolni a kocsit és kimenni egy elhagyatott helyre úgy max 5en és megvárni míg lecsillapodik a helyzet. Utána vagy egy faluba vagy városszélre menni és egy jó bázist keresni ahol a továbbiakat átvészelhetjük. Úgy kb ennyi :)
2017. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
58%
Ha csak ilyen ratyi zombik lennének mint a WD-ben akkor 5 perc alatt rendet lehetne tenni, bevezetni biztonsági intézkedéseket a halottak, sérültek "kezelésére" és menne tovább a világ.
2017. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy ilyen sorozattá válna az élet akkor én lennék a legelső statiszta akit megfal egy zombi xD
2017. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedvenc sorozat *-*

Mi itthon már milliószor beszéltünk erről. :DD

Először is fegyverek és élelem. A fegyver nem muszáj a pisztoly, stb.. lehet az kard.. Michonne is azzal aprít.

Aztán az élelem. Minél több konzerv, vagy tartós dolgok.

Mi olyan 25 ezres lakosságú városban élünk, tele va

2017. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szóval...

Tele van bevásárló központokkal, sok üzlet. Így én maradnék itt. A házat alakítanám át egy erődítménnyé.

Viszont egy idő után menni kéne, mert elfogyna a kaja.. Akkor egy hatalmas kocsi az elején olyan amivel a havat kotorják a nagy kocsik. (Bocsi csaj vagyok, nem tudom a nevét.. xd ) A családot vinném magammal, és lehet, hogy úgy csinálnám mint rick-ék, aki szimpi jöhet velünk. De remélném, hogy embert nem kéne ölnöm. :O

2017. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És mikor és hogy alakítanád át erődítménnyé a házad? Miközben eszik a zombik a lábad? :D
2017. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hókotrónak hívják. Ehhez nem kell férfinak lenni. :D
2017. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én lennék Negan és jobban élnék mint most! :D
2017. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy majd jöttök kötözködni. Ha kitörne a walking dead, biztos hogy nem a mi kis csendes utcánkon vonulna át az össze zombi.. Biztos erre is jönnének, de nem bömböltetném a zenét, és akkor tovább mennek. Aztán ha nyugi van, meg tudom erősíteni a kaput (a kerítést nem kéne más) az hogy a földbe belenyomok pár gerendát, nem vonzza ide a tömeget.

Hókotró, köszönöm, hogy jöttél. :D

2017. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!